Záchranný integrovaný systém - exkurze

Dne 12.6.2014 jsme se zúčastnili exkurze na stanicích policie, hasičů a záchranné služby v Karolince. Exkurze byla pro členy zdravotnického kroužku naší školy. Nejprve jsme navštívili stanici záchranné služby, kde nám povídali o výjezdech k různým případům, o složení posádky sanitky /řidič,záchranář,popř. doktor/ a nakonec nám ukázali její vybavení. Mohli jsme si také vyzkoušet váhu batohu, ve kterém mají veškeré potřebné vybavení a které musí nosit s sebou, pokud se na místo nedostanou záchrankou nebo vrtulníkem. Nakonec jsme se mohli ptát na vše, co nás zajímalo.

Poté jsme navštívili hasiče. Tam nám ukázali vybavení hasičského auta, ochranné oblečení a pomůcky. Také jsme se dozvěděli,že každý výjezd natáčejí na kameru uloženou v kabině vozu. Tyto nahrávky pak sestříhají do videa, které jsme měli možnost zhlédnout.

Dále následovala prohlídka policejní stanice. Povídali nám o tom, co musí zajistit při autonehodě. Ukazovali nám také vězení, kde nebylo nic než železná postel, deka a malé okno zabezpečené mřížkou a také světlo kryté plexisklem. Nakonec jsme si v restauraci koupili občerstvení. Domů jsme se vrátili autobusem.

Napsala žákyně 8.třídy Lucie Machalcová.

Autor: Vlasta Olšáková, 26.06.2014