menu
TOPlist

Vážení rodiče, 

ve čtvrtek 28.1.2021 by Vaše děti měly dostat vysvědčení za 1. pololetí. Bohužel jsou všechny ročníky, kromě 1. a 2. tříd, na distanční výuce a děti si nemohou pro vysvědčení přijít. V průběhu těchto dnů Vám přijde mailem nebo SMS zprávou PIN do dm Softwaru. V textu, který obdržíte mailem (viz níže) je podrobný návod, jak se máte do systému přihlásit. Po přihlášení se můžete podívat, jaké známky obdržely Vaše děti na vysvědčení. 

Doufáme, že budete spokojeni s tímto způsobem sdělení i s výsledky vzdělávání Vašich dětí. Ve druhém pololetí bychom chtěli zkušebně spustit elektronickou žákovskou knížku. O jejím spuštění Vás budeme informovat na webových stránkách. 

 

Dobrý den, 
zasíláme Vám údaje pro registraci do školského informačního systému dm Software. 
 
S pozdravem 
Základní škola Hovězí, okres Vsetín 

Údaje pro registraci: 

Příjmení: .................... 
Jméno: ...................... 
PIN: …....................... 
 

K čemu slouží aplikace dm Software? 

Aplikace dm Software je školský informační systém a je určena žákům základních, středních a vyšších odborných škol a jejich zákonným zástupcům. Umožňuje jim zdarma jednoduchý, bezpečný a rychlý přístup k informacím o docházce, prospěchu a dalších aktivitách ve škole. 

Hlavní funkce aplikace dm Software: 

 • průběžná kontrola dílčích známek a celkového hodnocení dítěte včetně chování 
 • dozor nad docházkou a absencí dítěte ve výuce 
 • informace o rozvrhu a suplování 
 • přehled probraného učiva 
 • možnost elektronicky omlouvat absenci dítěte 
 • elektronická komunikace mezi žákem/zákonným zástupcem a učitelem 
 • přístup k elektronickým materiálům a možnost jejich stahování 
 • a mnoho dalšího 

Kroky nutné k založení přístupu do aplikace dm Software: 

Pro získání přístupu do aplikace dm Software je nejprve nutné se zaregistrovat. K registraci můžete využít následující postup: 

 1. V internetovém prohlížeči přistupte na adresu https://aplikace.dmsoftware.cz/RegistraceUziv, která je určena pro registraci žáků a rodičů. 
 1. Na úvodní stránce si přečtěte základní informace o aplikaci dm Software a postupu registrace a pokračujte na další krok registrace tlačítkem Přejít na ověření PINu v dolní části stránky. 
 1. Na nově zobrazené stránce budete vyzváni k zadání jména a příjmení osoby, pro kterou byl školou vygenerován PIN (viz Údaje pro registraci), dále uvedete PIN a opíšete kontrolní řetězec. 
 1. Po správném zadání registračních údajů stiskněte tlačítko Ověřit PIN a přejít na volbu přihlašovacích údajů. 
  Pokud jste všechny údaje vyplnili správně, zobrazí se další stránka s registračními údaji. V případě, že bylo ověření dané osoby neúspěšné, např. došlo k překlepu, celou akci zopakujte. Jestliže neproběhlo potvrzení dané osoby ani poté, kontaktujte administrátora školy. 
 1. Po úspěšném ověření si zvolte uživatelské jméno a heslo, se kterými se budete do aplikace dm Software přihlašovat. Pokud Vámi zvolené uživatelské jméno v aplikaci již existuje, budete vyzváni k výběru jiného. Přihlašovací údaje je nutné si pečlivě zapamatovat, neboť je budete používat při každém dalším přihlašování do aplikace dm Software. 

Přihlášení do aplikace dm Software: 

Pokud jste se již zaregistrovali, můžete se přihlásit do aplikace dm Software. Do svého webového prohlížeče zadejte URL adresu https://aplikace.dmsoftware.cz/SOL. Vpravo nahoře v sekci Přihlášení zadejte Vaše uživatelské jméno a heslo a stiskněte tlačítko Přihlásit. Otevře se aplikace dm Software. 
Pod odkazem https://aplikace.dmsoftware.cz/dokumentace/DM/verejnost/ naleznete uživatelskou příručku, která Vám usnadní práci s aplikací dm Software a představí všechny její výhody a využ

Autor: Věra Ilichmanová, 26.01.2021