menu
TOPlist

Výlet začal 2.6.2014 na vsetínském nádraží v 6:15. Žáci 7.A byli plni očekávání, natěšení na nové zážitky a 3 dny bez školy. Cesta do Hranic na Moravě rychle utekla a my jsme přesedli na Regio Jet, který sedmáci už dobře znali a začali si hned objednávat dobroty z jídelního lístku. Do Hřenska jsme dorazili kolem 2. hodiny. A co se dělo poté, napsali sami sedmáci:

 

První den jsme do Hřenska dojeli vlakem a ubytovali se. Ubytování bylo asi nejlepší ze všech školních výletů. Asi po 2 hodinách jsme se vydali na Pravčickou bránu.

Lucka

Většinu cesty jsme šli lesem a myslím, že to všechny dost zmohlo, ale ten výhled stál zato. Všem se to líbilo a nádherně nám vyšlo počasí.

Kristýna V.

Pravčická brána je nádherný kamenitý útvar, ale cesta k ní byla spíš za trest. Většina účastníků výšlapu tak ocenila přestávku na vyvýšeném místě, kde byly lavičky.

Barča

 

Druhý den nás probudilo slunce a my jsme se po snídani vypravili k Labi, přeplavili se na druhou stranu a čekali na nádraží v Shoně na vlak do Drážďan. V Drážďanech jsme byli za hodinku.

 

Vystoupili jsme na krásném čistém nádraží. V Drážďanech jsme navštívili nádherný barokní kostel Frauenkirche, Zwinger a pak jsme šli na oběd.

Ondra 

Byli jsme ve velikém nákupním centru a v Mac Donaldu.

Marek

 

Poslední den pobytu ve Hřensku jsme se rozloučili s úžasnými majiteli penzionu, kteří na nás byli moc milí a ze známého nádraží jeli do Děčína. V Děčíně jsme navštívili místní zámek, prošli centrum města a poobědvali v jídelně jedné základní školy. Odpoledne nás čekala dlouhá cesta domů, která ale nečekaně rychle uběhla.

 

Nejvíc se mi líbila cesta z Děčína do Prahy vlakem, kde byla spousta cizinců, kteří cestovali z různých zemí. Začali jsme mluvit s lidmi v kupé a dozvěděli se, že cestují z Ameriky,Texasu. Cesta nám rychle ubíhala a byla tu zábava.

Zuzka

Z celého výletu se mi nejvíc líbila Pravčická brána a povídání s Američany na cestě domů.

Katka

Ve vlaku jsme potkali nové lidi, například Korejce, se kterými jsme mluvili anglicky.

Tomáš

Letošní výlet byl zatím ten nejlepší.

Martina

 

Autor: Věra Ilichmanová, 30.06.2014