Ve středu 16. 5. vyrazili třeťáci, čtvrťáci a páťáci na výlet. Cílem výletu byl hrad Buchlov a KovoZoo ve Starém Městě.

Na zámku Buchlov se děti seznámily s životem ve středověku, odkryly stará tajemství hradu, viděly mumii a celou prohlídku završily vyhlídkou na okolí ze střechy hradu. Během prohlídky si děti se zvědavostí vše prohlížely a svými zvídavými dotazy získávaly nové informace od průvodců.

Po prohlídce hradu následoval program v KovoZoo, která je jedinou zoo svého druhu v Evropě.
Po příjezdu do zoo děti nastoupily do vláčku Steelinka, který je provezl celým areálu firmy Rec goup, zabývající se recyklaci odpadu. Děti si zde mohly prohlédnout recyklaci televizorů, praček apod. Následně se děti prošly po vyhlídce, kde měly výhled na celý areál a znovu si tak mohly prohlédnout pracovní ruch firmy. Třídy se společně vydaly na prohlídku jednotlivých kovových zvířat, vyrobených z kovového odpadu. Zvířata zde mají velikost živých zvířat a vypadají velmi autenticky.

Po prohlídce areálu se zvířaty, děti zavítaly na loď Naděje a k majáku Šrotík, kde vyšplhaly po schodech na vrchol a čekal je výhled na Staré Město.  Poslední prohlídkou výletu byl letoun L-610, kde si děti vyzkoušely sedadla a nahlídly do kabiny pilota.

Plni nových zážitků děti nastoupily do autobusu a jelo se domů. Odměnou nám bylo příjemné počasí po celý den.

Autor: Radka Grulíková, 22.05.2018