Vycházka žáků 1. stupně

V pátek 25.10 2013 jsme uspořádali akci pro žáky 2.-5.ročníků s názvem "POUŠTĚNÍ DRAKŮ".

Děti měly za úkol přinést si draky a také krmení pro zvířatka, protože naši vycházku jsme chtěli spojit s prohlídkou malé farmy v Janové. Chovají tam divoká prasata, muflony, divoké králíky i lišku.

Počasí nám přálo, sluníčko pěkně svítilo. Jen jsme měli obavy, že na pouštění draků to nebude - nebylo moc větrno.

Odchod ze školy jsme stanovili na 8. hodinu. Cesta nám vesele ubíhala při pozorování podzimní přírody. I ježka jsme viděli.

V cíli naší cesty jsme se rozdělili na 2. skupiny a postupně se tiše blížili k ohradám, abychom zvířátka nevyplašili. Viděli jsme je všechna a také je pořádně nakrmili. Draci krásně lítali a kdo draka neměl, mohl hrát badminton nebo si házet s ringo kroužkem.

Do školy jsme se vrátili unaveni, hladoví, ale moc spokojeni. Vycházka se vydařila.

Autor: Josef Jakubkovič, 14.11.2013