Víčka pro Klárku

Malá Klárka Hospudková se narodila jako zdravá holčička. Ale potom jí byla diagnostikována mozková obrna.   Proto její rodiče požádali školy o sběr víček.

Víčka pomáhají,aby získala peníze na věci, které jsou důležité pro ulehčení jejího života.

Klárka chodí do normální základní školy a je ve čtvrté třídě.

Tobiáš Sívek, 4.A

Jednou k nám do školy přijela paní Sklářová, která u nás vede zdravotnický kroužek, zeptat se nás, jestli bychom nesbírali plastová víčka pro Klárku Hospudkovou. Řekla nám, že těch víček je potřeba nasbírat co nejvíce, aby si pak Klárka za peníze za víčka mohla koupit nový elektrický vozíček.

Všechny nás to nadchlo a hned jsme se do toho pustili. Sběr víček trval několik měsíců a končil 1.dubna. Den před tím jsme zvážili osm pytlů nasbíraných víček. Všechny pytle dohromady vážily 120,4kg.

A tak si na Apríla (a nebyl to žert) přijela paní Sklářová ještě s jednou paní, která se zná s Klárkou z lázní, pro všechna ta víčka. První stupeň se s víčky vyfotil a čtvrťáci ještě poslali Klárce velikou obálku, kterou jí vyrobili. Do té obálky jí napsali dopisy a nakreslili obrázky.

Eliška Jakubkovičová, 4.A

Autor: Naděžda Zlámalová, 13.04.2014