V pondělí 8. 4. 2019 se v Novém Hrozenkově konal veletrh neziskových organizací. Nejen školákům, ale i dospělým, se na něm představilo dvanáct subjektů ze sociální oblasti, jež v regionu Hornovsacka poskytují služby seniorům či lidem s hendikepem. Jednalo se o první podobnou akci v historii hrozenkovské charity.

Žáci mohli získat přehledné informace o činnosti jednotlivých služeb, které mohou člověku, v případě nečekaných životních situací, pomoci. Školáci si zkoušeli, jak se žije lidem s různým postižením nebo seniorům odkázaným na pomoc druhých. Děti si vyzkoušely jízdu na invalidním vozíku a vytlačit kamaráda na něm do sociálního autobusu, bylo nad jejich síly.

Obtížnou pro děti byla také simulace zrakových vad, kdy si musely zavázat oči a s bílou hůlkou se dopravit do určitého místa.

Dobrou náladu na veletrh přivezla pětice asistenčních psů. Jejich terapeuté vysvětlovali a názorně předváděli lečebný kontakt psa a člověka.

Organizací, které se na veletrhu představily, bylo celkem dvanáct: Naděje Vsetín, Psí pohlazení, Centrum pro dětský sluch Tamtam, Vzdělávací a komunitní centrum Integra, Dětské centrum Zlín, Iskérka, Auxilium, Adorea Dobrovolnické centrum Vsetín, Středisko rané péče Olomouc, Diakonie české církve evangelické, Charita Vsetín a Charita Nový Hrozenkov.

Velmi oblíbený byl fotokoutek, kde se mohli žáci vyfotit. Fotku si mohou stáhnou na FB na stránce Charita Nový Hrozenkov.

Spousta žáků odjížděla z veletrhu plna dojmů a s odhodláním pomáhat v charitním domě v Novém Hrozenkově ve svém volném čase.

Autor: Jarmila Kalusová, 12.04.2019