Páteční koncert školní skupiny The Karton se uskutečnil v obecním kinosále. Koncertování začalo vystoupením pro 1.stupeň, poté se obecenstvo vyměnilo a kapelu svým potleskem oceňovali žáci ze 2.stupně. Všichni už jsme školní skupinu slyšeli při školních vystoupeních, ať už se jednalo o hraní na konci školního roku, nebo vánoční zpívání u stromečku ve vestibulu školy. Tentokrát jsme účinkující mohli vidět na velkém pódiu a vychutnat si atmosféru opravdového koncertu. Myslím, že nás všechny překvapilo, jak bravurně tuto výzvu zvládli a poradili si nejen s trémou a velkým prostorem, ale hlavně jak velký pokrok za dobu svého hraní udělali. Zpěvačky Sára Kopečná, Kristýna Venglářová, Natálie Labajová, Tereza Leskovjanová spolu s Adamem Šimarou, bubeníkem Vítem Kopeckým,  kytaristou Michalem Sklářem, bubeníkem na africké bubny Michalem Škrobánkem a paní učitelkou Jarmilou Kalusovou, která hrála na klávesy a zpívala, bavili publikum více než 1 a půl hodiny. Roli zvukaře se pro tentokrát ujal pan učitel Šrámek. V podvečerních hodinách kapela ještě uskutečnila koncert pro veřejnost.

Všem účinkujícím a zejména paní učitelce Kalusové patří velké poděkování za nadšení, trpělivost, tvořivost a čas. Bohužel většina hudebníků vychází základní školu a osud The Kartonu je zatím nejistý. Možná se najdou další následovníci, které skupina svým výkonem strhla.

Přečtěte si ohlasy diváků, které mluví za vše.

„ Na to, že to nejsou profesionálové, to bylo dobré.“

Rozálie, 9.A

„Koncert byl dobrý, šlo vidět, že na tom všichni vážně pracovali a snažili se o co nejlepší výsledek. Taky měli dobrý výběr písniček. Zvuk ale nebyl moc dobrý.“

Martina, 9.A

„Byla to paráda.“

Pavla, 8.B

„Koncert se mi líbil, protože se mi líbily písničky, které hráli.“

Tomáš, 8.B

„ Koncert se mi líbil a oceňovala jsem, že si dokázali něco takového přichystat a před tolika lidmi vystupovat. Všichni ukázali velký talent.  Kdyby se příště ještě nějaký koncert konal, určitě bych ráda přišla.“

Alena, 5.

„Líbilo se mi, jak krásně zpívali a hráli, a že jsme přitom mohli tancovat. Nelíbilo se mi, že zpívali anglicky, protože jsem tomu moc nerozuměla. Do školy jsme se vrátili plní zážitků.“

Adéla, 5.

„Páteční koncert se mi líbil. Všichni zpívali pěkně a snažili se. První stupeň tančil, aby povzbudil ty, kteří zpívali. Chtěl bych jít na ten koncert ještě jednou.“

Jan, 5.

„Všichni zpívali skvěle, ale nejvíc mě zaujal bubeník a Adam Šimara, protože povzbuzoval ty, co zpívali. Hodně se mi líbila sólová vystoupení mé sestry a ostatních.“

Filip, 5.

„Písničky byly hlavně anglicky, česky jich bylo málo. Hodně jsme si zatančili. Líbilo se mi, jak zpívala Kristýna Venglářová, Natálie Labajová a jak hrála paní učitelka Kalusová.“

Aneta, 5.

„Byla jsem nadšená, protože oni byli úžasní – ten hlas, ten zvuk. Po půl hodině jsme my z 5.třídy  mávali a tančili. Obdivuji je. Hrát 3 koncerty v jeden den! A na závěr nám zahráli ještě jednu písničku navíc. Pak jsme šli do školy. Bylo to úžasné!!! Oni byli úžasní!!!“

Patricie, 5.

„Když hráli, tak jsme skoro celá třída mávali rukama a dělali mexické vlny. Nejvíc se mi líbil bubeník, který nakonec  hodil paličku a já jsem ji chytil.“

Jaromír, 5.

„ Skupina se mi moc líbila, hlavně Víťa, Sára a Adam. Naše třída udělala několikrát mexickou vlnu, tleskala a mávala. I paní učitelka Kalusová se mi velmi líbila. Určitě se přijdu podívat znovu.“

Lenka, 5.

„ Nejvíc mě zaujala píseň V blbým věku.  Koncert byl super.“

Zuzka, 5.

„Nejvíc se mi líbil Ada Šimara, Sára Kopečná a Kristýna Venglářová. Tančili jsme a dělali mexické vlny. Potom jsme byli u pódia a zpívali jsme s Adamem a Michalem. Tento koncert byl nejlepší, co jsem zatím viděl.

Štěpán, 5.

„Šlo vidět, že byli opravdu sehraní a že měli často zkoušky. Pro mě osobně byl nejlepší závěr.“

Tobiáš, 6.A

„ Nejvíc se mi libilo „V blbým věku“. Jsme rádi, že si to tak dobře nacvičili. Opravdu klobouk dolů.“

Katka, 6.A

„ Skupina The Karton mě velmi překvapila. Nejvíc se mi ale líbil bubeník. Zpěv byl také super.“

Matěj. 7.B

„Všichni vystupující i s paní učitelkou odvedli dobrou práci, muselo být náročné vystupovat v jeden den 3x. Koncert se mi líbil celý a atmosféra byla úžasná. Moc jsme si to užila a těším se na další vystoupení. „

Lucka, 7.B

„ Koncert se mi líbil. Na nikom nebyla vidět nervozita a všem se to povedlo – od bubeníka po zpěváky a zpěvačky. Účinkující mohou být na 100% spokojeni.“

Viki, 7.A

„Koncert byl velmi dobrý, žádné zdržování, ale nonstop hraní, dobrý playlist.“

Lukáš, 9.B

Autor: Věra Ilichmanová, 23.06.2016