Český jazyk

Všechny úkoly, zápisy, cvičení jsou posílány přes messenger žákům, kteří vyhotoví úkoly a posílají zpět ke kontrole.

Online výuka přes messenger probíhá denně od 9.00.

Další procvičování na internetových stránkách:

Žáci si průběžně budou číst své vybrané knihy na referáty, mohou i zadarmo na e-knihách.

Hudební výchova

Dodívat se na muzikál V peřině  a napsat recenzi na papír min. na A5. Pomoci jim může portál ČSFD - hodnocení.

DĚJEPIS

Dodělat pracovní list Národní obrození (odpovídat do sešitu celými větami podle učebnice strana 41-44) a Klasicismus (odpovídat do sešitu celými větami podle učebnice strana 49).

Samostudium

Romantismus – prostudovat text v učebnici na straně 50, opsat si z příslušného souboru zápis do sešitu, podtrhat důležité pojmy)

Průmyslová revoluce – prostudovat text v učebnici na straně 52-57, doplnit vynechaný zápis, byl rozdán v úterý ve škole, nalepit do sešitu.

Habsburská monarchie v 1. polovině 19. století – prostudovat text v učebnici, z příslušného souboru napsat zápis do sešitu, podtrhat důležité pojmy.

Po příchodu do školy bude test – kapitoly Napoleon Bonaparte a Vídeňský kongres.

Fyzika

Učebnice str. 48 - 52 doplnit do sešitu k danému zápisu , co jsou tepelné vodiče a tepelné izolanty i konkrétní příklady.
Ústně si připravit otázky a úlohy str. 52.
Přečíst a zapsat do sešitu učivo Tepelná výměna prouděním  (učebnice str. 64 -67), a učivo Tepelné záření (učebnice str. 68 - 70).
Pracovní sešit  doplnit celé strany 14 a 15.

Angličtina

1. Napsat slovíčka: 2B, 2C, 2D, Culture, English across the curriculum, Song
  2. Pracovní sešit: všechna cvičení na straně 14 a straně 15
  3. V učenici vypracovat: cvičení 4/21, 5/21 – napsat do sešitu English

cvičení 6/21 napsat otázky a odpovědi celou větou do sešitu English

cvičení 7/21 vypracuj své názory (tzn.nebudeš odpovídat jednou větou, ale napíšeš svou úvahu) POŠLEŠ NA MŮJ PRACOVNÍ MAIL do pátku 20.3.2020
  4. Práce s texty: str. 28 – Transport – přečteš, přeložíš a vypracuješ všechna cvičení, do sešitu English

Str. 29 – Science: the solar systém – přečteš, přeložíš a vypracuješ všechna cvičení písemně do sešitu English, vypracuješ myšlenkovou mapu
  5. Zápis učiva do sešitu English: přepiš Future tenses, using
  6. Čtěte a překládejte z časopisů

Dobrovolný úkol, pěkně zpracované prezentace budou ohodnoceny za 1.

Na 8 – 10 snímků v powerpointu (popř. impress – programového balíku openoffice) zpracovat téma o své obci (Hovězí, Huslenky, Zděchov,…).

Pro zájemce – openoffice je volně ke stažení na tomto odkazu:

Zeměpis

dopsat poznámky a naučit -
1.Malé státy Evropy, str.62-64
2. Východní Evropa, str.65-72

Němčina

dopsat, doučit všechna slovíčka 7. lekce
opakování číslovek

Do sešitu vyřešit z učebnice :

str.30 /  příklady 8 - 11

str.31 / prostudovat typový příklad

str.31 / příklad 12

str.32 / příklady 13,14

prostudovat typové příklady na str.32, 33, 34  -  využít vztahu s = v · t

vyřešit str.34 / příklady 1, 2, 3

str.35  / příklad 4

str.36 / příklady 5 - 8

prostudovat typové příklady na str.37, 38

vyřešit str.38 / příklad 1

str.39 / příklad 2

prostudovat typové příklady na str. 39, 40, 41

vyřešit str.41 / příklady 3, 4

str.42 / příklady 5 - 10

Přírodopis, chemie

Udělejte si zápisy podle předlohy, obrázky klidně stáhněte z netu nebo překreslete, ty, které nejsou složité. Zkoušet vás budu průběžně přes naši skupinu.

V chemii budeme procvičovat vzorce, opět pomocí skupiny.

Na netu, když si zadáte vzorce anorganických sloučenin, je tam řada online testů i s vyhodnocením.

1.etnická antropologie

2.nervová soustava

3.mícha

Povolání a finance

Nastudovat zaslaný text.

Do sešitu si zpracujte výtah pro kapitoly PRACOVNÍ PROSTŘEDKY a OBJEKTY A PRODUKTY PRÁCE.

Zpracujte a vyplňte VŠECHNY TABULKY  v zaslané části učebnice.