Milí žáci, vážení rodiče,

letošní předvánoční čas se v naší škole odehrával zcela jinak než v posledních letech. To však platí pro životy nás všech.

Žáci 6. a 8. ročníků si nemohli užít vánoční atmosféru ve škole, vyměnit si dárečky a společně se těšit na svátky a prázdniny, protože mají tento týden distanční výuku.

Vloni naše škola poprvé připravila vánoční představení i pro rodiče. Bohužel letos nám situace nedovolila o takovém představení ani uvažovat. Vánoční bonbónky 2019 se odehrály v krásné, pospolité a příjemné atmosféře, a my bychom Vám ji chtěli připomenout sestřihem videa.

V tomto roce se třídy nemohou setkávat a mísit, ale my jsme se nechtěli smířit s tím, že bychom si vánoční čas ve škole nezpříjemnili něčím radostným. Děti a jejich třídní učitelé vyzdobili třídy, ozdobili vánoční stromečky a dnes si dopřávají uvolněnou atmosféru pohromadě ve třídách. Paní učitelka hudební výchovy, která každoročně připravuje hudební pásmo, dala dohromady malou kapelu a společně nazkoušeli skladbu Šťastné a veselé, kterou nazpívala Dominika Mirgová. Na zkoušení bylo velmi málo času, technika, která by dokázala kvalitně snímat zvuk i obraz nebyla k mání, ale výsledek svou ryzostí a atmosférou předčil očekávání. Honza Galetka z 9.B třídy video z Vánočních bonbónků 2019 a letošního předvánočního času sestříhal a umožnil Vám nahlédnout do vyzdobených tříd a chodeb za doprovodu malé kapely. I když jsme si nemohli zazpívat, malá kapela ve složení Danka Matějová  (flétna), Rozárka Drábková  (djembe), Saša Gnidová (housle), Ema Vaňková (ukulele), Gábina Leskovjanová (ukulele), Vojta Mikeš (percuse) a paní učitelka Kalusová (ukulele) nám zpříjemnili adventní čas a svátečně nás naladili.

Velké poděkování patří všem učitelům, kteří i v této náročné době zodpovědně odvádějí svou práci, nadšeným hudebníkům z malé kapely, paní učitelce Kalusové, která se nenechala odradit koronavirovou situací, a také žákům, kteří opět zaplnili prostory školy svým smíchem a štěbetáním.

Vedení školy a zaměstnanci školy přejí dětem a rodičům spokojené a šťastné svátky a hlavně zdraví.

Na odkazu níže najdete video, které zpracoval Honza Galetka, a fotky z letošních vyzdobených prostor školy, při kterých mu asistoval Michal Staněk.

odkaz zde

Autor: Věra Ilichmanová, 18.12.2020