Dne 10. 5. 2018 se v Panské zahradě ve Vsetíně opět konalo obvodní kolo Mladých zdravotníků pro základní školy, které organizoval Český červený kříž Vsetín. Základní školu Hovězí reprezentovaly tři soutěžní týmy. Jeden za druhý stupeň a dva za první stupeň. Celkově soutěžilo za 1. stupeň 10 družstev a za 2. stupeň družstva dvě. Naši starší žáci obsadili druhé místo. Za vítězným týmem zaostali pouze o jedenáct bodů a byli velmi pěkně hodnoceni za svůj výkon rozhodčími. Mladší žáci získali krásné druhé a čtvrté místo. Všichni se velmi snažili a své znalosti z první pomoci předvedli velmi dobře. Děti z kroužku, které nesoutěžily, se aktivně také zapojily do soutěže. Maskérkami byla na nich nasimulována různá zranění.  Někteří měli popálené ruce, krvácení z dlaně, otevřené a zavřené zlomeniny končetin a jiné.  Museli zahrát situace, které se i v životě mohou komukoli a kdykoli stát. Tímto jim chci za jejich práci figurantů na stanovištích, velmi poděkovat.  Soutěžící i figuranti si odnesli medaile, poháry, diplomy a věcné dárky. A také  dobrý pocit za opět výbornou reprezentaci školy i obce.

Děti se během soutěže, ve volném čase mohly podívat na ukázky z činnosti městské policie a hasičů Vsetín. Letošní soutěž, zpestřila hvězdárna Vsetín, která ve svém stánku měla pro děti nachystány interaktivní hry s vesmírnou tématikou.

Křenková Věra, vedoucí zdravotnického kroužku

Na fotografie ze soutěže se můžete podívat ve fotogalerii.

Autor: Věra Ilichmanová, 16.05.2018