V prosinci se konalo okresní kolo soutěže "Mladý chemik" ve Valašském Meziříčí. Naši školu reprezentovali žáci 9.ročníku - Vít Kopecký, Barbora Zvěřinová a Karolína Kocourková.

(V okresním kole byli žáci proklepnuti v teorii, v kole krajském v praktické dovednosti.)

Všichni tito žáci postoupili do krajského kola, které se konalo 26.1., rovněž ve Valašském Meziříčí.

Bára se umístila na 12.místě, Vít na 7.místě a Kája na 5.místě.

Jen pro zajímavost - v našem regionu se zúčasnilo celkem 1200 žáků, takže všichni tři podali víc než výborný výkon! Do celostátního kola, které se bude konat v Pardubicích, postoupili první 4 účastníci z kola krajského.

Nám chyběl jen nepatrný krůček k vítězné příčce (pouhý 0,5 bod).

Všem moc děkuji a můžete na nás myslet v březnu, koná se totiž chemická olympiáda (také část teoretická a praktická)

Autor: Pavla Palová, 01.02.2016