menu
TOPlist

Šachový turnaj „O přeborníka školy“

Ve středu 22.5.2013 se na naší škole odehrál 1. novodobý turnaj v šachu. Organizátoři chtějí navázat na starou dlouholetou tradici hraní šachů ve škole. Poněvadž se již několik desetiletí na hovězské základce organizovaně nehraje, tým pořadatelů ve složení Antonín Putala a Jiří Pokorný netušili, jaký zájem ze strany žáků o turnaj bude. Proto byla vyhlášena otevřená kategorie s tím, že se mohl přihlásit zájemce bez věkového omezení. Nakonec se do klání přihlásilo 11 borců, kteří byli rozlosováni do dvou skupin. Ve skupinách se hrálo systémem „každý s každým“ a do závěrečných bojů postoupili dva nejlepší s největším počtem bodů. Do tohoto finále si s sebou přinesli body ze vzájemných utkání v základních skupinách. Po krásných partiích nakonec vítězství a titul přeborníka ZŠ pro rok 2013 vybojoval Jakub Hnátek ze 7.A, druhé místo obsadil Petr Hrbáček z 9.B,  bronz bral Pavel Hrbáček ze 7.A a čtvrté místo zbylo na Ondřeje Mikeše ze 6.A. Vítězům blahopřejeme a všem hráčům děkujeme za účast. Poděkování patří také p. Janu Múdrému, který zajistil šachovnice.