Recitační soutěž

V pátek 24. 2. 2017 se v malé tělocvičně naší školy konalo školní kolo recitační soutěže. Soutěž proběhla za účasti soutěžících, poroty i obecenstva, které tvořili všichni žáci prvního stupně.

Porota měla těžký úkol - rozhodnout o vítězích jednotlivých kategorií.  Přestávky zpříjemnila svou hrou na flétnu Daniela Matějová.

Soutěžící recitovali vybrané básničky od českých autorů bez bázně, někdy jen s malou trémou. Za to je spolužáci odměňovali bouřlivým potleskem.

Premiéru v moderování soutěže měli Vojtěch Mikeš a Michal Staněk, kteří uváděli jednotlivé soutěžící, vtipně vyplňovali volné chvilky a nezapomněli polichotit porotě.

UMÍSTĚNÍ:

1. kategorie (2. - 3. třída)

1. Veronika Bilíková

2. Alžběta Mikešová

3. Nikol Cvejnová

Gabriela Gnidová

2. kategorie (4. - 5.třída)

1. Petra Matějová

2. Rozálie Drábková

3. Daniela Matějová

Markéta Alková

Vítězům blahopřejeme, všem soutěžícím děkujeme za účast a těšíme se na příští ročník.

Velké uznání patří porotě za její nelehkou práci – vybrat ty nejlepší, Vojtovi a Michalovi za uvádění, také všem pomocníkům z páté třídy.

Děvčata, která se umístila na prvním a druhém místě v obou kategoriích, nás budou reprezentovat příští týden v okrskovém kole. Držíme jim palce.

Autor: Naděžda Zlámalová, 01.03.2017