Dne 11. října 2019 se uskutečnil na naší škole projektový den s názvem Den úsměvů a slušného chování.

Tento den se pojí s Mezinárodním dnem úsměvů, který připadá každý rok na první pátek v říjnu. Úsměv sám o sobě nic nestojí, zlepší náladu a navíc udělá radost dalším lidem. Dětské úsměvy právem patří mezi ty nejkrásnější. Proto se i naše škola zapojila k řadě dalších organizací na celém světě, které se snaží zlepšit náladu ve společnosti.

Tuto aktivitu jsme rozšířili dále o zásady společenského chování a dodržování pravidel slušnosti. Zvolili jsme formu dramatizace her, scének a otázek, při kterých se žáci zabývali pozdravy, oslovováním, představováním osob ve společnosti, odíváním, stolováním, chováním v divadle, v kině a v dopravních prostředcích.

Akce sklidila u žáků veliký ohlas. Věříme, že jsme i tímto projektovým dnem přispěli k formování kladných postojů žáků pro lepší budoucnost nás všech.

Autor: Eva Novosadová, 20.10.2019