menu
TOPlist

V souvislosti s uvolňováním mimořádných událostí se podle harmonogramu MŠMT otevře ZŠ od pondělí 30.11.2020 pro žáky 1. stupně (1. až 5. ročník) a 9. tříd. Žáci 6. a 8. ročníku budou v režimu tzv. rotační výuky (střídání tříd po týdnu). Cílem rotační (střídavé) výuky pro 6., 7., 8. ročník je organizovat vzdělávání po přechodnou dobu tak, aby se snížil počet žáků přítomných ve škole.  V týdnu od 30.11.2020 do 4.12.2020 se bude prezenčně (osobní přítomnost ve škole) vyučovat 7. ročník a 6. a 8. ročník v tomto týdnu pokračuje v distanční výuce. V týdnu od 7.12.2020 do 11.12.2020 se bude prezenčně vyučovat 6. a 8. ročník a 7. ročník pokračuje v distanční výuce. Tak se to po týdnech bude střídat až do odvolání.          

 

Docházka. Je povinná a vyučování bude probíhat podle aktuálního rozvrhu, tedy podle toho, který byl do uzavření školy. Vyučování začíná jako obvykle v 7.35 hodin a je ukončeno podle rozvrhu. Dle nařízení vlády budou muset žáci i zaměstnanci po celou dobu přítomnosti ve škole nosit roušku. Je zakázán zpěv a tělesná výchova. V hodinách těchto předmětů bude probíhat teoretická výuka. Vyučující budou dbát na časté mytí a dezinfekci rukou a třídy se budou často větrat.                                                                                        

 

Stravování. Žáci, kteří jsou pro tento školní rok přihlášeni ke stravování, automaticky ve stravování pokračují a mají od 30. 11. 2020 přihlášené obědy, vyjma těch, kteří budou mít distanční výuku. Jestliže z různých důvodů zůstanou doma nebo nechtějí oběd odebírat, jsou rodiče povinni je odhlásit sami - buď telefonicky nebo přes webovou aplikaci. Stravování bude za bezpečnostních opatření probíhat ve školní jídelně.              

 

Školní družina. Přihlášení žáci budou moci opět využívat školní družinu.

Autor: Jiří Pokorný, 25.11.2020