Pomalu se blíží Vánoce a s nimi také spousta akcí na naší škole. Děti z 1. stupně pekly perníčky, které někteří krásně nazdobili a přinesli ochutnat dalším vyučujícím. Ve 3. a 4. třídě si žáci s třídními učitelkami připravili odpoledne pro rodiče. Svým rodičům předvedli nacvičené vystoupení, zazpívali a také je pohostili čajem. Společné odpoledne si všichni užili. Ve čtvrtek také proběhla soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček. Letos v kategorii 1. stupně vyhrály obě 2. druhé třídy. Třída paní učitelky Valchářové vyzdobila stromeček baňkami, ozdobami z papíru i perníčky. Třída paní učitelky Heleny Trlicové si na stromeček pověsila bílé papírové andílky s peříčky, které děti sami vytvořily a celý stromeček vyladila do bílé barvy. Na 2. stupni měly nejhezčí stromeček také dvě třídy - 6. třída a 9.A třída. Třída paní učitelky Jarmily Trlicové připravila na stromeček vlastnoručně dělané ozdoby-papírové andílky a třída paní učitelky Flekové ozdobila svůj stromeček červenými a modrými baňkami s vlastními jmény žáků.

Vrcholem předvánočního času je tradiční zpívání u stromečku ve vestibulu naší školy, které bylo tentokrát ve znamení bílo červené barvy.  Letošní koncert začal písní „Za sto let“, poté jsme si poslechli  skladby, které zahráli naši hudebně nadaní žáci. Na klavír hrála Nikol Kovářová, Barbora Chrástecká a Anička Janošíková, na saxofon Danka Matějová a Eliška Jakešová, na housle Marta Putalová a na trubku Vojta Mikeš. Krásným zpěvem nás potěšila Eliška Jakubkovičová a sbor, který čítal kolem 20 zpěváků, ukončil celé vystoupení sérií vánočních koled od „Nesem vám noviny“ až po „Narodil se Kristus pán“. Děti z 1.stupně zarecitovaly básničky a někteří si vyzkoušeli první vystoupení před početným obecenstvem.

Poděkování patří všem učitelům, kteří s dětmi pekli perníčky, nacvičili program, připravili pro děti vánoční besídky, a kteří krásně vyzdobili vestibul školy. Velké poděkování patří také paní učitelce Kalusové, která s dětmi nacvičila vánoční program, který v nás  zanechal  pocit souznění a svou atmosférou přispěl k naladění všech na svátky klidu a míru.

Autor: Věra Ilichmanová, 21.12.2018