menu
TOPlist

Špalíček veršů a pohádek

 

Soubor pohádek vytvořených třídami v hodinách informatiky tak, že každý z žáků postupně diktuje jednu větu pohádky. Výsledek je zčásti cenzurovaný, ale jinak neupravovaný.Pohádky jsou od školního roku 2010/11 a je třeba je brát převážně nevážně.

 

2015/16

PERNÍKOVÁ CHALOUPKA - 8.B

           Byla jednou jedna perníková chaloupka. Byla celá z perníku. Žila v ní baba Jaga. A ta babka měla ráda děti. Ale ty děti neměly rády tu babku. Jednoho dne šli Jeníček a Mařenka pro borůvky do lesa. Tam potkali Shreka jak porcuje oslíka. Pak se k němu připojili. A když odcházeli vzali si kousek oslíka. Ten kousek si uvařili a dali si ho na oběd. Potom jim bylo blbě celý den. A šli dom. potkala je babka a pozvala je k sobě domů. Přišli k ní domů a babka hned strčila shreka do pece. Jeníček a Mařenka se mu začali smát a říkali „to máš za toho oslíka“!!! shrek z pece vylezl a strčil tam babu jagu. Baba jaga z tama vylezla a strčila tam jeníčka a mařenku. Shrek se naštval změnil se v hulka a rozšlápl perníkovou chaloupku s pecí na popel a šli domů.KONEC.

 

Pohádka o veliké řepě 8.A

Byla jedna chaloupka a u ní rostla řepa. A svítilo slunce. Ta řepa byla veliká. Děda se jí rozhodl vytáhnout.  Jenže dědovi došlo, že sám ji nevytáhne, tak si zavolal na pomoc babičku. Táhli, táhli, ale nevytáhli. Tak si na pomoc zavolali vnuka Jeníčka. Táhli, táhli, ale pořád ji nevytáhli. Zavolali si na pomoc vnučku Aničku. Táhli, táhli, ale nevytáhli. Tak si na pomoc zavolali psa. Táhli, táhli, ale nevytáhli. Pak si na pomoc zavolali kočku. Pak všechny překvapilo řepu sama. Všichni byli rádi, že je řepa konečně venku. Z řepy udělali 1 000 000 kompotů, stali se z nich boháči a odkoupili všechny Primarky na světě. Ale brzo zkrachovali. Zasadili novou řepu. Řepa byla kouzelná a přerostla celý dům. V domě byly myši. Rozkousaly řepu. A ta celá spadla na dům. Myši se lekly a utekly. Myši utekly do Prahy. A tam už navždy zůstaly. A co se týče dědečka, babičky, Jeníčka, Aničky, psa a kočky tak ti zasadili novou řepu. Bohužel už nebyla tak velká jako ta před tím, ale stačilo jim to na zaplacení dluhů a žili spolu šťastně až do smrti. A to je konec této pohádky.

2014/15

Sněhurka a sedm trpaslíků -8.B

Žila, byla jednou jedna plešatá, plesnivá ženská, která se jmenovala Sněhurka. A ta neměla ráda pomeranče. Protože pomeranče byly kyselé. Jednou přišla jedna žena a ta jí přinesla sladké pomeranče. Žena praví „V Hypernově byla sleva.“ Potom přišla královna a vyhodila pomeranče pryč. Přijel princ na bílém koni a zachránil pomeranče. Po chvíli přiletělo sedm malých bratříčků Sněhurky. A protože byli moc hodní, tak všechny sladké pomeranče snědli. Sněhurce zbyly jen ty plesnivé, smradlavé, shnilé jablka. Tak je zamixovala a udělala marmeládu. Když tu marmeládu udělala, tak ji dala zlé královně. Když marmeládu ochutnala, okamžitě šla na záchod a řekla „ Ona to dělá podle Ládi Hrušky?“ Jenže na záchodě ji čekali trpaslíci. Trpaslíci řekli „Co děláš na našem záchodě královno?“ Najednou se královna lekla a bohužel to nestihla a trpaslíci pošli. Královna utekla do lesa a byla ponížena. Tam ji vyfotili paparazzi. Její fotky unikly na facebook a byl z toho celosvětový průšvih. Ani po týdnu neměla ani jeden laik. Byla z toho na větvi. Větev pod ní praskla. Přijel princ a silně se jí vysmál. Královna byla ponížena ještě víc. A utekla do své komnaty. Pustila si televizi. Dívala se na novu. A na nově zrovna dávali Láďu Hrušku. Vypla televizi a šla na zahradu. Na zahradě potkala prince, který se cpal pomeranči. Nechutnali mu. A přiletěl tam drak a všechny je sežral. Protože měl ten drak alergii na pomeranče, dostal záchvat a pošel.  

Červená Karkulka - 8.A

Jednoho dne se z dračího vejce vylíhla Karkulka. A druhého dne si řekla, že půjde navštívit babičku do Perníkové chaloupky. Tak si nabalila košík s vínem a Becherovkou a šla. Ušla pěkný kus cesty a vypila Becherovku. Začala se jí motat hlava a spadla. Rychle se však probrala a najednou před sebou vidí draka. „Ty ses ale ztřískala!“ pronesl. Karkulka zavrtěla hlavou a odpověděla: „Tož strécu, teď mám zas hlad!“  A tak snědla košíček. Začala bouřka. Po čase přestalo pršet a šla dál. Po hodině došla k babičce. Ale dveře byly otevřené. Vevnitř seděl Miloš Zeman a cpal se kuřetem. Karkulka se po něm poohlédla a hledá babičku. Najednou vletěla do dveří dračice a Miloš zjistil, že je to jeho manželka. A tu si Karkulka vzpomněla, že babička miluje procházky v šeru. K tomu svítil měsíček. Karkulka šla hledat babičku po lese. Najednou uslyší křik. A vidí, jak někdo okrádá babičku. Karkulka nevěděla co udělat tak skočila babičce na pomoc. A zeptala se babičky: „Chceš pomoct? “ Zatímco Karkulka s babičkou řešily krádež, tak Miloš s dračicí pili další Becherovku. Protože už nebydleli spolu, potřebovali vyřešit alimenty.  Mezitím se Karkulka dostala k tomu, na co se chtěla babičky celou dobu zeptat. „Babičko, kolik decibelů může mít nejhlasitější grk na světě? “ „Tak to nevím, na to zeptej draka.“  Jak se procházela lesem, přehlédla větev, píchla se do oka. Neviděla ani na metr. Oko si zavázala a vydala se domů. Po cestě narazila na zkratku domů. Zanedlouho se kolem ní sešlo osm trpaslíků. Tak vyrazila s nimi domů. Dorazili na místo a Karkulka zjistila, že je to stará plesnivá chatrč. Trpaslíci Karkulku zmátli a dovezli k sobě domů. A tu se tam přiřítil rozzlobený Adolf. Přišla tam dračice, zacinkala na Becherovku a spadla na ně opona.

Pohádka o řepě - 7.B

 

Byla jednou jedna chaloupka a v ní bydlel dědeček s babičkou. Dědeček zasadil řepu a pečlivě zalíval. Jednoho dne se rozhodly, že tu řepu vytáhnou. Dědeček a babička začali tahat.

Táhli, táhli, až vytáhli, ale dědeček jsi zlomil nohu. A jeli do nemocnice. Až přijeli domu dědeček měl  sádru. Babička se ho zeptala : ,,Co se ti stalo?“ Za měsíc přijel na kontrolu doktor. Který mu rozřezal sádru a zeptal se ho: ,,Bolí tě to?“,, Ano bolí, jsou to velké muka, asi to nepřežiju!“ A řepa tam čekala dál. Až k ní babička přišla a nařezala na oběd. Ještě jak tam byl doktor zeptala se ho : ,,Co mam dělat bolí mě zadek.“ ,,Dej jsi na to led!“ ,,To už jsem zkoušela.“ ,,Zkuste novou mast voltaren“

,,To stojí 2 000kč.“ ,,To jsi nemůžeme dovolit .“

Doktor říká: ,,Já vám to zaplatím“ ,,Děkuji nemám zájem.“ A tak bolel babičku zadek celí měsíc. A tak naříkala : ,,Au, au, je, je.“ A tak žila v bolestech až do smrti. A tak žila až neumřela.

2013/14

Smolíček Pacholíček - 9.A

Miloš Zeman řekl: ,,Idu na velkou do lesa.“ Potom si řekl, že půjde do chaloupky na koblížky. Vybral si k perníčkovi  přítulnou náplň, která byla nedobrá jak citron. Potkal velkého Smolíčka a hodil ho do hnoje a zasmál se jako  velký král. Pak ho morák šel vykoupat. Smolíček šel skákat Bungeejumping, přitom spadl na páchnoucí zbytky jeskyněk. A proto byl Pacholíček od zemáků . Zvonec  konec…….ne to byl vtip.  

Povím Vám jak to skutečně bylo. Jednoho krásného dne si Miloš Zeman řekl, že půjde na procházku do jeho nové ,právě  zrekonstruované  čínské zahrady.  Oblékl si svůj myší kožíšek, nazul si bačkůrky a šel. Šel a šel a najednou zakopl o číňana, který jen tak mimochodem opravoval schodiště. Naneštěstí byl pod schodištěm kompost se starými koblížky. Jistě jste pochopili co se asi stalo. Přiletěla jeskyňka a čirou náhodou pana prezidenta zachránila před pádem. Odletěli spolu do jeskyně ,vzali se a do devíti měsíců porodili Smolíčka Pacholíčka, který rád skákal bungeejumping.  And this is the end.

 

Pohádka o veliké řepě - 8.A

Byl jednou jeden děd Všesněd. Všesněd zasadil řepu. Nakonec mu z ní vyrostla gigantická okurka. Ta okurka byla růžová. Jednoho dne Všesněd okurku vytáhl. Pokoušel si ji uvařit. Ale neměl dost velký nůž na rozřezání. Tak jí rozsekal sekerou. Nakonec mu vyskočila z hrnce. A utekla mu. Utekla hodně daleko. A přejelo jí auto. Člověk z auta se šel podívat. Nakonec vyvázla bez zranění. Naučila se hrát florbal a hrála za reprezentaci. Z reprezentace ji vyhodili a začala hrát florbal. Fotbal ji nebavil tak začala skákat na trampolíně. Tam si zlomila nohu. Odvezli ji do nemocnice. Pan doktor zjistil, že okurka je kouzelná. Přál si, aby z okurky byla dýně. První se musela naučit kouzlit. Přijali ji do Bradavic a přihlásila se na famrfál. Chytila do pusy zlatonku a při tom si zlomila dolní čelist. Pokusili se ji vyléčit. Ale Potlouk vletěl do okna ošetřovny a zlámal ji všechny žebra. Tam si sbalila všechny věci a vrátila se zpátky. Doma na ni čekal její pes. Tak mu přichystala jídlo. Ale v kuchyni uviděla krásného Ťamánka. Lekla se ho!!! Tak na něho použila kung-fu. Které ale neuměla. Tak na něho použila karate, které uměla. Bohužel však byla zbabělá a utekla. Na cestě uviděla kouzelnou lampu. Splnila si své přání.

Uviděla krásného prince Kubu Dohnala a měla s ním dvě zmutované děti. Ale za čas se sním rozvedla a vzala si Mariana s kterým měla na svatební cestu do Las Vegas a tam v kasínu vyhrála tři miliony dolaru. Jak je vyhrála tak výskala radostí, spadla na zem a peníze spadly vody. Kvůli tomu se sní Marian rozvedl. Byla velmi nešťastná. Při tom si zatančila veselý taneček. Najednou zakopla o kámen a převrátila se dozadu. Nemohla se najednou postavit na nohy. A tak tam pořád leží a jestli ji někdo nesnědl tak tam leží dodnes.

 

Pohádka o řepě - 7.A

Jednoho dne se dědeček vydal na pole, aby zasadil řepu. Zasadil ji a zalil. A odešel spát.  Přišel druhý den a řepa byla veliká. Řepa začala blikat a dědeček vykřikl:  „Řepa bliká!“ V tom okamžiku z řepy vyskákalo několik zelených mužíčků.  Dědeček se rozčílil:„ No bezva, teď ještě budeme muset krmit mnoho Irů!“ „ Tak pojďte, představím vás babičce!“ řekl dědeček. Když je babička uviděla tak dostala infarkt. Dědeček babičku několikrát propleskal, aby se probrala. Babička se probrala a hned jim nachystala večeři. Potom tajně z domu utekla. Dědeček se probudil, vzal flintu a šel babičku hledat. Najednou se objevil Kraken. Pomohl dědečkovi hledat babičku. Potom Kraken vykostil babičku i dědečka.  Poté Kraken odpoledne odpočíval. Mezitím tam přijel Miloš Zeman a zbytek kostí si vzal s sebou. Šel si sednout do auta a kosti začal jíst. Když dojedl kosti naložil zelené mužíčky a zavezl je do Prahy místo parlamentu. Ráno začalo svítat. A v parlamentu si začali si písničky Karla Gotta. Jeden mužíček se začal chovat jako David Rath. Zelení mužíčci se začali bavit s Tomio Okamurou a popíjeli vínečko. Miloš Zeman jim to záviděl to záviděl přiběhl k nim vypil jim všechno víno a prohlásil: „Tak vážení tohle je moje denní dávka!“  Tomio Okamura se naštval, vzal příborový nůž uřízl Miloši Zemanovi levé ucho.  Tu se objevil znova objevil  Kraken s Jackem Sparowem na hřbetě, který naříkal, že už je zase na konci světa.  Mezitím řepa zplesnivěla.  Do toho pršelo.  Přiletěl Božský Kája na duhovém jednorožci a vykřikl: „ Volím si tebe Pikaču!“  Pikaču se objevil . Když spatřil Zemana, vykřikl: „ Co to je za tvora ?“  Zeman vykřikl : „ To jsem já Milouš!“  A Pikaču řekl : „Tak to jo…“ a šel k Velké řepě. Když přišel Pikaču k řepě, řepa rázem regenerovala.  Pikaču u řepy usnul. Když spal tak řepa rostla a rostla.  Až vyrostla. Pak k řepě přišel Mrazík s Ivanem a zpívali si Před naší za naši, cesta má ať nepráší. Řepa už nemohla  ten jejich zpěv  poslouchat tak je sežrala. Řepa si na nich pochutnala.  Ze zadu se ozvalo: „ Řepo! Ty vrahu!“  Byl to pejsek.  „Půjdeš k soudu!“ dodala kočička.  „ Víte co?“ zeptala se jich Vnučka, „My si jí dáme k večeři!“ A společně řepu snědli a k řádnému soudu se řepa za svůj čin se ani nedostala. A to byl příběh o „Podařené Řepě“ …

 

 

2012/13

 

Pohádka o perníkové chaloupce - 8.B

 

Žil byl starý Franta a ten měl otřesnou manželku se dvěma dětmi. Ty děti byli opravdoví fracci a pořád utíkaly.  Jednou utekly před tatínkem, když chtěl, aby mu šli pomoct se dřevem. A jak utíkaly, tak narazily na perníkovou chaloupku. A když uviděly chaloupku, tak začaly mít hlad a loupaly perníček. Najednou se otevřely dveře od chaloupky. A v nich stála zlá, stará ježibaba. Děti najednou osleply a Mařenka pronesla: „Ach, ten metanol! “ A Jeníček řekl: „Neměla ses přejídat!“ Ježibaba chytne slepé děti a zavře je do chaloupky. Mařenka vypila mléko a vrátil se jí zrak. Byla z toho tak vyjevená, až omdlela. A Jeníček řekl:  „Bacha, potkan!“ Mařenka se probudila a chytala statečného potkana. Jeníček se v záchvatu šílenství začal škrábat po zdi a spadl do studny s vodou, která byla v rohu místnosti. A Mařena ho začal vytahovat. Až vytáhla Jeníčka, tak chytla statečného potkana a upekli si ho. V tom vlítla do místnosti ježibaba a zařvala: „Toho potkana jsem si chtěla upéct já!“ A sebrala bič a sekeru a začala s ní máchat, dokud Jeníčkovi neusekla nohu. A neudělala to jen tak a upekla si tu nohu a snědla ji místo potkana. A z té nohy měla břichabol. Potom vešel do místnosti myslivec a děti zabránil. Najednou se objevila Arabela a otočila kouzelným prstenem a přičarovala Jeníčkovi nohu.  Aby toho nebylo málo, potom nastoupil na scénu obávaný policista pan Šrámek a temným hlasem pronesl : „Policie České republiky ! Zatýkám Vás ! Máte právo na právníka, všechno co řeknete může být použito proti Vám !“

 

 

Červená karkulka – 8.A

 

V jedné daleké teplé zemi jménem Grónsko, žila šeredná holčička. Kvůli její šerednosti musela jít na plastickou operaci, aby byla víc cool. Po plastické operaci si řekla, že půjde ještě jednou, aby byla víc cool. Po plastické operaci byla tak atraktivní, že si i prezidenta omotala kolem prstu. Jendou šla ven a spadla na kámen. Rozbila si hlavu a roztrhla si své oblíbené červené šatičky. A tu se vzal, tu se vzal, byl tu Chuck Norris.  A tak začala podvádět prezidenta s Chuckem Norrisem. Zašli spolu na večeři a ona z toho omdlela. Omdlela, protože ji Chuck Norris pozval na koncert Božského Káji. A tak se tam zamilovala do jedné krásné dívky. Ta dívka byla babička. A v tu chvíli začala u splavu ječet Viktorka. Naneštěstí se do toho vložila stoletá babička, a postřelila Viktorku lukem. Svítilo sluníčko.Jendou když se dívala na televizi, zjistila, že ve městě řádí vlkodlak. Zjistila, že je to její starý známý Jacob. Jacob si řekl, že už ho babička štve a řekl, že ji v noci zabije. Ale nejprve řekl Karkulce, že v Takku mají slevy na nože. Karkulka šla do Takka a koupila si nůž. Když šla z Takka, přepadl ji James Bond. A v tu chvíli se probudila. Probudila se šeredná, jako vždycky. Pak jí maminka řekla, ať jde navštívit Spidermana. Spiderman bydlel na smetišti, kde to smrdělo. Spiderman požádal Karkulku o ruku, a pak jí políbil. A tak je farář oddal na smetišti. Potom se objevil Hulk, vzal Spidermana, nacpal ho kameňama, a nacpal ho do Grónského moře. Karkulka byla šťastná. A při tom svítilo sluníčko. Sice tahle pohádka neskončila moc šťastně, ale má velmi hluboký význam. Ne, dělám si srandu. Karkulka se dožila čtyřiceti let šerednosti, a potom umřela.

 

 

pohádka O VELIKÉ ŘEPĚ – 7.B

 

Jednoho dne dědeček zasadil řepu. Trvalo to dlouho než vyrostla, ale nakonec byla velká.Když jednou dědeček přišel na pole a chtěl řepu vytáhnout, nešlo mu to. Dědeček se pokoušel řepu vytáhnout a když zjistil, že to nejde zavolal si babičku.Jenomže babička jim nepomohla, tak zavolali vnučku.Všimli si, že je jich pořád málo a tak si zavolali ještě krůtu.Krůta jim taky nepomohla a zavolali psa. Za řepou stál dědeček, babička, vnučka, krůta a pes, ale řepa jim nešla pořád vytáhnout.Přišla k nim aj maminka, ale ta jim taky nepomohla.Tahali tu řepu, ale nešla vytáhnou, tak si zavolali Sněhurku. Ta jim taky moc nepomohla, tak si zavolali Šmouly. Nepomohli jim ani všichni Šmoulové, tak šli na facebook a zavolali další kamarády. Nepomohli ani kamarádi a tak si zavolali Transformery.  Transformeři jim byli k ničemu, protože jim řepu zašlápli. Tak transformeři zavolali profesora s Futuramy aby jim ji opravil. Profesor řepu opravil, ale přerostla jim.A tak si zavolali Pikačua, který měl použít železný ocas, aby řepu rozpůlil.Jelikož Pikaču napřišel, tak odešli transformeři a šmoulové, protože je to přestalo bavit.A tak tu řepu nevytáhli a nejspíš tam roste dodnes.

 

2011/12

 

Pohádka O velké řepě - 8.B

 

Byl jeden domeček a v domečku žili babička a dědeček. A ten dědeček si zasadil řepu. Po měsíci byla velká jako slon. A tak se rozhodli, že ji vytáhnou. Táhli, táhli, ale nevytáhli. Zavolali si na to pomoc. Ale řepu stále nevytáhli. Přijel bagr, ale stejně nevytáhli.  Tak zavolali traktor. Nakonec přiletěl na pomoc datel. Ale s ním to taky nevytáhli. A tak přišla na pomoc celá vesnice.  Ale zase ji nevytáhli. Zavolali Kevinovou babičku. Babička zavolala Kevina.  A spolu napekli, frgále. Když se najedli, začali tahat. Táhli, táhli, ale stále nevytáhli. Přivolali si na pomoc, Pepíka. Ale ani s Pepou ji nevytáhli. Dali si fazole a vrhli se na pole. Potom zavolali Boženku. Po chvíli je chytla žízeň.  Napili se a pak znova táhli, táhli, ale zase nevytáhli. Už byl večer tak, šli spát. Bylo ráno, tak se nasnídali a na pole se zas vydali. Tak si přivolali Chucka Norrise. Tak tam přišel, chytl řepu a usnul. Lidé se ho snažili probudit, ale nešlo to. Fanto mase. Ten si vzal svoje speciální zařízení a řepu vytáhl. Řepu si rozdělili a usmažili. Nasadili další řepu. O měsíc později zase táhli. A děda z toho chytil mrtvičku.  Odvezli ho sanitkou. Děda se uzdravil a řepu zase vysadil. Tak to pořád dokola šlo dál a děda řepu si rád vždy dal. KONEC

 

Pohádka o veliké řepě – 7.A

 

Bylo nebylo. Na Ukrajině žil starý vousatý dědeček s rodinou a zvířaty. Jednou na zahradě zasadil řepu. Když řepa vyrostla, šel ji vytrhnout. Když ji nemohl vytáhnout zavolal si babičku. Táhli, táhli, ale řepu nevytáhli. Dědeček si přišlápl vousy a upadl. Babička zvolala Mařenu a  Mařena řekla, že nemá čas, že pracuje na hřbitově. Když Mařena nemohla, zavolali Jeníka. Táhli, táhli, řepu nevytáhli. Najednou se babičce roztrhly ponožky. Chtěla si je jít koupit do textilu. Dvacetiletá babička nasedla na motorku a byla pryč. Jak jela zpátky najela na kámen a doskočila až na farmu.  Když dopadla, šla pomoct  tahat řepu.  Pak táhla, táhla až nechtějte vědět do čeho šlápla. Dědu ale vůbec nezajímalo do čeho šlápla. Naštval se, pořádně zabral a z řepy byl najednou kompot.  Zazvonil zvonec a nudné pohádky je konec. :)

 

 

2010/11

 

Pohádka o řepě – 9.B

 

Byl jednou jeden dědeček,který si vyměnil krávu za řepu.Šel domů,a pak řepu zasadil.Po dlouhé době mu vyrostla velká řepa.Řepa byla veliká,protože děda moc hnojil.Kousek řepy si odkrojil a udělal z ní salát.Chtěl ji vytáhnout,ale nešla.Pak musel přijet můj taťka s newhollandem.Táhli,táhli,ale řepu nevytáhli.Museli přijet johenderem.Táhli,táhli,ale řepu nevytáhli.Zavolali terminátora.Řepa trošku cukla,táhli táhli,ale řepu navytáhli.Traktorům došla šťáva,tak ji šli doplnit do místní hospůdky.V hospůdce se jim zalíbilo natolik,že tam zůstali celý den.Mezitím zavolal dědeček na pomoc pana učitele Šrámka.Ten zapískal na zajdy,aby mu s tím pomohli.Zajíci mu nepomohli,ale začali řepu okusovat.Zavolali hajnému,který jim se zajícema pomohl.Vypočítej rovnici a vem na to radlici.S radlicí odhrnul zajíce.Jeden zajíc tam zůstal.Rovnice byly k ničemu a zkusil jiné výpočty.Výpočty byly taky na nic,tak si zavolali jezeďáky.Ale ti jim taky nepomohli,tak šli na posilněnou.Za chvíli došli zpět a řepa se jim vyvrátila.Byli z toho štěstím bez sebe, tak zavolali bagr,aby jim to naložil na vlečku.Něco dali do kvasu a ostatní do pasu.Velice jim chutnala,tak ji jedli celá den.Zazvonil zvonec a trapné pohádky je konec.

 

 

Pohádka o veliké řepě – 9.A

 

Byla jednou jedna řepa. A ta řepa byla fakt velká. Vyrostla na zahrádce babičky a dědečka. Dědeček se snažil řepu vytáhnout, ale nešlo to. Zavolal babičku na pomoc. Nešlo jim to vytáhnout tak si zavolali na pomoc cikány. Cikáni přijeli v ojetém trabantu. Hlavní cikánský vůdce Jožo zvolal: „ Hej rup“. Táhli táhli, ale řepu nevytáhli. Když jim to nešlo, zavolali si svoji vnučku. Postavili se za sebe, zapřeli se a táhli táhli, ale navytáhli. Zavolali si na pomoc bagra. Bagr nepřijel, neměl benzín. Potom když bagr přijel tak zajel cikány. Bylo jich zase málo tak přijel na pomoc tank. Táhli táhli, ale řepu nevytáhli. Potom si zavolali na pomoc policajty, ale když přijeli, všichni cikáni se zvedli a odešli. Zase jich bylo málo a tak si zavolali hancoka. Babička donesla čaj na posilněnou. Jelikož nebyl čaj dobrý, všem bylo špatně a tak nemohli pracovat. Začalo svítit sluníčko. Bylo fakt horko. Přiletěl spidermam a zabil hancoka. Řepa pozorujíc,že si jí nikdo nevšímá, rozhodla se na sebe upozornit. Když se slunce blížilo k zenitu tak přiletěl na pomoc ete. Co hodina to povyrostla o deset centimetrů. Řepa byla stále větší. Táhli táhli ale řepu nevytáhli. Zavolali si na pomoc Chucka Norise. Chuck přiletěl na drakovi. Chuck spadl z draka a zlomil si nohu. Chuck při pádu spadl na dědečka. Chuck se z pádu léčil půl minuty. Když si Chuck všiml že je ve Zděchově, zabalil to a řepa je tam dodnes.

 

Červená Karkulka – 8.B

 

Žila byla jednou jedna Červená Karkulka, která chtěla být zelená. A proto si jela koupit do obchodu zelenou čepici. Ale v obchodě zelenou čepici neměli. A tak si koupila boty. Pak šla do dalšího obchodu a koupila si zelený plášť. Měli tam jenom značku Adidas. Z obchodu odešla spokojená. Doma se nafintila do zelené a vyrazila si sbalat nějakého kluka. Potkala Shreka, a protože byl zelený, hned se do něj zabouchla. Řekli si, že si vymění své telefoní čísla. Ale odradilo ji, že Shrek má pouze pevnou linku. Tak mu koupila mobil. A jeden krásný večer udělali Shrekokarkulky. Potom jim koupily zelené oblečení. Pak šli za babčou, která pořádala párty s Chuckem Norrisem. Začalo sněžit. Jednou se rozhodli vycvičit své děti k lovení vlků. Babička šla s nima do sněhu, ale zapadla, tak ji museli všichni vyhrabávat. Byla moc tlustá, tak ji tam nechali a šli lovit vlky. Ale než došli do lesa, museli se napít RedBullu. Když se napili, tak měli křídla. Rozhodli se letět, ale po chvíli jim upadli křídla. Spadli na divočáka. Výrobce toho divočáka byla Kofola a.s. Mezitím Chuck Norris hrál na internetu. A protože byl vyléčený alkoholik, pil jenom Birrela. Rozhodl se jít domů. Vyšel před chalupu, kde bylo náledí, upadl a babička, která pořádala hon na vlky ho sejmula šípem. Babička okolo něho začala tančit indiánský tanec a řvala „Hula,Hula !“ . Přidal se Shrek,Karkulka a jejich potomci. Chuck Norris se naštval, bouchl babičku po hlavě až jí vyletěl sopel. Babička se naštvala, vzala samopal a ustřelila mu hlavu. Přišel Shrek a udělal mu pohřeb. Po pohřbu to šla celá rodina oslavit. Do domu spadl komínem Santa Claus. A tak v červenci oslavili Vánoce. Zazvonil zvoneček a z pohádky je kopeček...

 

Pohádka O červené Karkulce – 8.A

 

Byla jednou jedna pohádka. A v té pohádce byla holčička. A ta nosila červený plášť. A ta holčička se jmenovala Karkulka. Jednoho dne šla za babičkou na návštěvu. Chtěla jí donést guláš a pivo. Když procházela romskou vesnicí , našla pětikorunu. Když se pro ni ohýbala ukradli ji mimozemšťani. Ukradli pětikorunu, a Karkulku zbili, takže vypadala jak Batman. Vysvobodila ji Včelka Mája. A Karkulka šla dál. Jelikož při bitce přišla o pár zubů, musela vyhledat zubaře. Zubař jí dal protézu, která ji tlačila. Pak pokračovala v cestě a šla do lesa. Najednou potkala vlka. Pak ji chtěl sežrat, ale ona mu vylezla na strom. Tak si zahrála na veverku a doskákala k babičce. Jak přišla k babičce ,zaklepala na dveře a uslyšela skřehotavý hlas. Byl to starověký ještěr. Vzal Karkulce košík s gulášem a pivem. Poté si ještěr chtěl zahrát poker. Jelikož Karkulka neměla žádné peníze, dala do hry svoji protézu. V tom skočil na stůl králík, sebral protézu jelikož se mu nelíbily jeho zuby. O minutu později přiletěl komínem Santa Klaus a zařval: „Pivo nebo život!“. Karkulka řekla : „Pivo“. V tu chvíli se objevila babička a okřikla ji ,ať nepije alkoholické nápoje. Karkulka babičce vysvětlila, že je to Birell. Ještěr odbouchl babičku atomovou bombou. Přiletěla víla, a unesla ji do země Dobra. Zamilovala se do Santy. A měli spolu spoustu malých Sanťátek. Všechny sanťátka se postupem času dostali do politiky!

 

Perníková chaloupka 7.A

Byla jednou jedna chaloupka a žila vní baba jaga. Jmenovala se Vojtěška a její manžel se jmenoval Vojtěch. Jednou knim čirou náhodou přišli dvě děti. Ty děti se jmenovali Vašek a Jiřina a zaklepali na dveře. Vojtěška je pozvala dál a dala jim perník. Vojtěška jim řekla ať si ještě přidají. Řekla jim ať se jdou vyspat na seno. Prokousali se perníkovou zdí a našli tam Martina. Martin byl smutný protože měl pořád hlad. Martin snědl celou chaloupku a stím Vaška a Jiřinu. Vašek a Jiřina začli lechtat v břiše. Vtom se oběvil drak. Drak měl takový hlad že snědl Vojtěšku a Vojtěcha. A pak je vyplivl. Děti se prokousali z Martina. Vojtěška a Vojtěch neměli dům tak se museli odstěhovat pryč. Vojtěška pronásledovaním dětí nepřestala, když děti našla a prohlásila „než zazvoní sousedka, zavoní tady pečínka,napřed si Vašíčka usmažím a potom si Jiřinu vklidu sním“.V tom se oběvil Chuck Norris. A zavolal si bohyni Karolínu, která uměla hrát na nervy. Chuck Norris a Karolína si padli do oka a pak se vzali. A za svědky jim šli Šrek a Fiona. Ale bohyně Karolína zjistila že Chuck Norris je ji nevěrný s Vojtěškou a poslal na ňho blesky. Chuck Norris se lekl a utekl. Jenom že bohyně Karolína ho viděla ve svém vidění a tak se vydala za ním aby mu řekla že je těhotná. Bohyně Karolína ho našla. Jak mu to řekla tak spadl na zem. Kousek šel sní ale pak spadl ze skály. A to byl konec Chucka Norrise. A bohyně Karolína skočila za ním. Jak dopadly na zem tak přišel Pepíček a řekl „ti to měli rychle za sebou.“ Bohyně Karolína vztala z mrtvích. A porodila dvě zdravé děti. Jmenovala se Markétka a Jeníček. Markétka a Jeníček postavili novou perníkovou chaloupku. Chuck Norris vztal z mrtvích a řekl „jsem zpět“. Ale byl zombí a pokoušel se bohyni Karolíně vyžrat mozek. Nakousl ji hlavu a zjistil že tam nemá mozek ale slámu. V tom přijel Martin na bílém koni a zvolal „mámo já mám hlad“. A vtom se Jeníček vzbudil kousl do perníku a řekl „byl to jen sen“.

 

 

Autor: Ondřej Šrámek, 12.12.2012