Letošní Olympiáda v anglickém jazyce se konala ve čtvrtek 8.2.2018. Naši školu v tomto ročníku okresní soutěže reprezentovali 2 žáci. V kategorii I.A (6.-7.třídy) Anička Janošíková a v kategorii II.A (8.-9.třídy) Kuba Jurčík. Oba soutěžící prošli úspěšně školním kolem a soutěžit jeli do Valašského Meziříčí. V 1.části soutěže je čekal poslechový a čtecí test, kterým podle výsledků prošli velmi dobře. Na ústní část si však počkali opravdu dlouho, protože byli posledními soutěžícími. Kuba si krátil čas čtením knížky a Anička přípravou. Oba si vytáhli ne příliš oblíbená témata – Anička nakupování a Kuba počasí. Od Kuby se zkoušející dozvěděli mimo jiné, jaké počasí bylo na východní frontě při okupaci Ruska a v Ardénách při vylodění v Normandii, tím zaujal porotce a nakonec skončil na krásném 5.-6.místě z 27 soutěžících. Aničce se vedlo o něco hůře, ale i tak obstála v konkurenci a získala cenné zkušenosti v takovém typu soutěže.

Aničku i Kubu chválím za zodpovědnou přípravu a přeji jim štěstí, jasnou mysl a velké pokroky v angličtině.

Autor: Věra Ilichmanová, 02.03.2018