menu
TOPlist

Noc s knihou ve 4. třídě

 

Naše třída se těší velkému zájmu o knihy, a tak jsme si uspořádali společný večer věnovaný knihám.

Všichni jsme se společně sešli v pátek 6. 4. 2018, v malé tělocvičně. 

Po prvotním společném představení knih, které čteme, jsem se rozlosovali do 5 týmů podle barev. Týmy měly za úkol si vymyslet přezdívku a značku.

 

Prvním úkolem jednotlivých týmů, bylo najít barevné papírky s obrázkem a poskládat jej. Obrázek souvisel s knihou, kterou museli přiřadit k obrázku a vytvořit plakátek s informacemi, např. Z deníku kocoura Modroočka, Malý princ, Pekelná třída atd.

 

Na řadu přišel komiks, který měly barevné týmy doplnit v určitém čase. Společně jsme si vyhodnotili nejpovedenější, některé týmy si daly velmi záležet. 

 

O přestávce jsme se společně občerstvili a doplnili síly, vrhli jsme se na přetahování lanem, změřili svou sílu a čekal nás další úkol - stát se ilustrátory. Úkolem bylo vytvořit hlavní ilustraci do své knihy.

 

Abychom se společně pobavili, zahráli jsme si pantomimu. Týmy si vylosovaly pohádku a po krátké poradě nám ji zahrály. 

Po splnění dalšího úkolu jsem se opět přesunuli na doplnění sil a následovalo malé zpestření tancem.

 

Pomalu se blížil konec a zbývaly nám poslední dva úkoly – vytvořit plakát naší akce a závěrečná soutěž. V poslední soutěži, kterou si připravila pro nocležníky Adélka Řepková, bylo hledání pokladu. Nocležníci se nyní rozdělili na dvě družstva a soutěžilo se v hledání kartiček s čísly, poté výpočty příkladů z matematiky a doplňování cvičení z českého jazyka, vše probíhalo za svitu baterek. Po splnění všech úkolů dostaly obě skupinky indicie, kde je poklad ukryt. Po urputmém pátrání se podařilo poklad najít, byla to sladká tečka za celým programem.

 

Večer jsme ulehali do spacáku a po přečtené pohádce na dobrou noc, jsem spali a spali a spali. První ranní ptáče vyskočilo po 6 hodině a následovala lavina vstávání. Měli jsme i ty, kteří by si rádi pospali.

 

Po probuzení jsme se pustili do snídaně, úklidu a s novými zážitky jsme se odebrali domů. 

 

 

 

Autor: Radka Grulíková, 10.04.2018