menu
TOPlist

Okresní kola volejbalu

Dívky:

Holky zajížděly do Valašského Meziříčí, kde to pořádá místní DDM. Účastnilo se 5 družstev, proto se hrál systém každý s každým na 2 hrané sety. Proti nám nastupovala družstva, kde vždy základ týmu tvořily registrované hráčky volejbalu. Naše holky to tedy neměly vůbec lehké, přesto dokázaly na úvod aspoň potrápit favorita a nakonec i vítěze – Gymnázium z Rožnova. Po otřesném začátku, kdy jsme prohrávali asi 8:0, přišly na podání Bára Zvěřinová a po ní Natka Piskláková a otočily zápas v náš prospěch, bohužel jsme o pěkné vedení 13:9 přišli a set prohráli. Pak přišla série velkých nepřesností, trocha nervozity a tak jsme prohráli i další set a následně 2 zápasy. V posledním zápase jsme aspoň v posledním setu zahráli pěknou hru na tři a uhájili tak cennou remízu se ZŠ Šafaříkova.
Složení týmu: Natálie Piskláková (C), Barbora Zvěřinová, Iveta Horká, Sára Kopečná, Eliška Václavíková, Natálie Kocurková, Adéla Hrbáčková a Jana Koňaříková.

Výsledky:

Hovězí – Gymnázium RpR 0:2

Hovězí – Hutisko 0:2

Hovězí – Rokytnice 0:2

Hovězí – Šafaříkova VM 1:1

Hoši:

Účastnily se 4 týmy okresu, hrálo se každý s každým na dva vítězné sety do 20, tiebreak do 15. Kluci měli drobnou výhodu domácího prostředí a tu dokázali využít hned v prvním zápase s „papírově“ nejsilnějším soupeřem ZŠ Šafaříkova, se kterým poměrně pohodlně vyhráli 2:0, za zmínku, mimo dobrou hru klasických opor Ondry Mikeše a  Radka Chrásteckého, stojí vynikající výkon Filipa Sívka. Vidina možného postupu do kraje se rozplývala jako pára nad hrncem ve druhém zápase s Horní Bečvou, která sice neměla žádného výraznějšího smečaře, zato velice poctivou hrou v poli a trpělivou hrou na tři téměř bez chyb nás pohodlně porazili 20:10. Kluci znervózněli a začaly se kupit chyby, proto bylo na drama zaděláno. Věděli jsme, že prohrát i druhý set by byl konec nadějím na postup. Podařil se nám sice vstup, ale přestalo se trochu dařit na síti, k tomu opět trocha nepozornosti, zbytečné chyby (2x jsme si zkazili podání vyhozením před hvizdem rozhodčího a po zapískání míč nechali spadnout na zem, čímž jsme výhodu podání ztratili), proto jsme se tahali o každý bod. V závěru setu se ukázaly ocelové nervy kapitána Ondy Mikeše, kdy jsme díky jeho šikovným zálivkám získali potřebný náskok. Svou trochu do mlýna přidali se svou bojovností Adam Šimara perfektními zákroky v poli a Matyáš Potocký na síti, těchto pár faktorů stálo za úspěšným skore 20:18 v náš prospěch. Tím jakoby z nás spadla deka a tiebreak jsme s přehledem ovládli v poměru 15:6. Na poslední zápas jsme tak mohli trochu prostřídat (věděli jsme, že nám stačí uhrát 1 set) a i kluci z lavičky ukázali, že nejsou jenom do počtu, s Ohradou jsme hladce vyhráli 2:0. Tím jsme udělali poslední krok k senzačnímu postupu do krajského kola konaného příští středu, tj. 13.4. v Bojkovicích. Kluci tak navazují na stejný postup před pěti lety (video zde), kdy kluci z krajského kola přivezli mimořádné třetí místo(reportáž zde).

Složení týmu: Ondřej Mikeš(C), Filip Sívek, Šimon Múdrý, Jakub Kotrla, Radomír Chrástecký, Adam Šimara, Matyáš Potocký, Lukáš Hájek, Jakub Trtík.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a klukům blahopřejeme k postupu.

Autor: Ondřej Šrámek, 08.04.2016