Ve středu 22.5.2019 se konal v obci Popovice Soutěžní den Integrovaného záchranného systému. Jednalo se o pohybově vědomostní soutěž v bezpečnostně-branných disciplínách pro 8.třídy ZŠ Zlínského kraje. Družstva plnila teoretické i praktické soutěžní úkoly v těchto oblastech:

-          Příprava občanů k obraně státu (Armáda ČR)

-          Ochrana člověka za mimořádných událostí (Hasičský záchranný sbor ČR)

-          Osobní bezpečí (Policie ČR)

-          Celní řízení (Celní správa ČR)

-          Výuka první pomoci (Střední a Vyšší zdravotnická škola Zlín)

-          Dopravní výchova (BESIP)

Poprvé se této akce zúčastnilo i družstvo osmáků z naší školy ve složení: Martina Jašková, Aneta Řepková, Ondřej Sucháček, Ondřej Tobolík, Filip Venglář a Adam Koňařík. Naši osmáci projevili bojovnost, odvahu a s dobrou náladou vzdorovali nepříznivých podmínkám počasí. Nakonec si zablácení a mokří vybojovali 8. místo.

Můžete si přečíst pohled na soutěž jejich očima:

Po příjezdu do areálu jsme museli čekat 10 minut na zahájení, poté jsme se vydali na první stanoviště. Začali jsme bojovat alespoň na místo v top 10. Některá stanoviště byla nudná, ale některá velmi zajímavá a zábavná. Soutěž proběhla celkem dobře až na počasí, které jsme nevychytali. I přesto, že jsme zmokli, vybojovali jsme krásné 8.místo z 20 družstev, které se soutěže zúčastnili. Do 1.místa nám však chybělo 9 bodů…ale nevadí. Děkujeme paní učitelce Hromadové, že s námi jela a podporovala nás i v takových náročných podmínkách.

Autor: Věra Ilichmanová, 29.05.2019