menu
TOPlist

Ve středu 23. října měli žáci 7. a 8. ročníků poslední možnost zhlédnout ztvárnění muzikálu Malované na skle v Městském divadle Zlín.

 

Zbojnický muzikál, v němž hlavní roli Janíčka (Janošíka) hraje Tomáš David (nominovaný na cenu Thálie za tuto roli) tak, že se všem divákům tají dech. Zvládá kaskadérské kousky, padá z ramen zbojníka do rukou kamarádů, celou roli bravurně odezpívá a ještě přitom hraje živě na několik hudebních nástrojů. Vyprávění života zbojníka provází postava Smrti s kosou, objevují se další symboliky - postava Anděla a Ďábla.

 

Scéna postavená ze dřeva symbolizuje vsetínské kopce, pastviny a zvonek zvonění poledne či umíráčku. Ve vyprávění s lidovými symboly, plné skupinových tanců a obřadů se na diváky valí ohromná síla energie a živočišnost. Na jevišti se stále něco děje, divák neví co dřív sledovat. V muzikálu se představí skoro 30 postav.

 

Muzikálnost vidíme přímo na jevišti, když "zbojníci" hrají na své nástroje (kytara, baskytara, ukulele, buben, mandolína), ale na druhé straně hrají muzikantky na cimbál a klarinet. Bohužel v tomto představení si již nezahrála na housle primáška cimbálové kapely Jitka Šuranská...

28. října se dozvídáme o její předčasné smrti a derniéra Malovaného na skle v městském divadle Zlín o den později je plná smutných emocí.

Autor: Jarmila Kalusová, 30.10.2019