Mikulášská exkurze v Ovocentru

Ve čtvrtek  7.prosince se žáci 1. a 2.tříd zúčastnili „ Mikulášské exkurze“ v Ovocentru ve Valašském  Meziříčí. Děti přivítal milý čertík s andílkem, kteří se stali našimi průvodci po celou dobu exkurze. Jako první  jsme byli pozváni do velké haly- skladu, kde si děti prohlédly nejen známé druhy ovoce a zeleniny, ale i exotické druhy. Dozvěděli jsme se také mnoho nových a zajímavých informací, např. kde se některé druhy pěstují, jak poznáme zralost plodů, co se dá z plodů připravit aj.

Poté nás „ naši průvodci“ pozvali na velkou ochutnávku ovoce do jejich jídelny. Děti měly možnost ochutnat nejen různé druhy našeho ovoce, ale i to exotické např. ananas, granátové jablko, kaki, kiwano,  avokádo aj. V jídelně jsme si také prohlédli ruční strojek na výrobu jablečných spirálek a některé děti si to i vyzkoušely. Na závěr jsme se sešli u velkého nazdobeného stromečku a čekali na příchod Mikuláše. Děti přednesly krásnou básničku, zazpívaly písničku a slíbily, že budou celý další rok hodné. Mikuláš  je za to odměnil milými dárečky.

Mikulášská exkurze se dětem velmi líbila, byla zdařilá a zábavná.

Tato akce proběhla v rámci školního projektu „Ovoce do škol“.

Autor: Radka Valchářová, 08.01.2018