menu
TOPlist

Mazanec

 

21.5. 2014 se v naší škole uskutečnil 1. ročník žákovské soutěže MAZANEC aneb Má zábavná prezentace, který byl zaměřen na přírodopis. Porota shlédla 10 prezentací, které si připravili jednotlivci i dvojice. Hodnotila se úroveň prezentace před publikem, zpracování v programu Power point a obsah.

Žáci si vylosovali své pořadí a postupně se u interaktivní tabule vystřídalo 14 dětí. Porotu zaujali soutěžící ze 6. ročníku (Adéla Mazáčová, Nikol Martincová, Žaneta Haplová, Magdaléna Chrástecká, Jindřiška Haplová, Adéla Hrbáčková, Klára Hrbáčková a Ivana Kolínková), které předvedly velmi zdařilé práce jak po obsahové, tak po technické stránce. Osmačka Jana Orságová se zaměřila na ohrožené druhy živočichů a Pavlu Kučerovou , která svým testíkem pozornosti v závěru  zapojila porotu i diváky, nadchly masožravky. Deváťák Dominik Dobiáš se pustil do vážného tématu pohlavních nemocí. Katka Chrástecká se zamyslela nad vznikem života na Zemi a Míša Kotrlová s Verčou Pechancovou nám předestřely možnou temnou budoucnost naší planety Země v prezentaci Živelné katastrofy.

Porota po sečtení všech udělených bodů vyhodnotila následující pořadí:

1. Pavla Kučerová z 8.B s prezentací Masožravky

2. Michaela Kotrlová a Veronika Pechancová z 9.A s prezentací Živelné katastrofy

3. Jindřiška Haplová a Adéla Hrbáčková ze 6. A s prezentací Pole, sady

Výherci dostali věcné ceny, medaile a všichni něco na mlsání.

Poděkování za úspěšné uspořádání soutěže patří paní učitelce Pavle Palové, která plnila roli rádce, technického, a odborného poradce a povzbuzovatele. Předsedovi poroty panu učiteli Šrámkovi bych ráda poděkovala za jeho práci v hodinách IT, technické zázemí a nadšení.

 

fotky jsou k dispozici ve fotogalerii

 

Autor: Věra Ilichmanová, 23.05.2014