Lyžařský kurz 1. a 7. tříd

Předprázdninový týden se nesl v duchu lyžařského kurzu pro 1. a 7. třídy.

Dorazili jsme za krásného počasí do ski areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích, kde byly výborné lyžařské podmínky. Tento areál nám nabízel zázemí pro úplné začátečníky i výborné lyžaře.

Po prvním rozřazení do družstev se žáci vrhli do práce se svými instruktory: pan ředitel a jeho syn Ondra, pan učitel Helis, paní učitelka Nohálová, pan František Juřica, paní učitelky Zlámalová a  Grulíková

Někteří od prvního dne sjížděli červenou sjezdovku s pomou a modrou sjezdovku s kotvou. Úplní začátečníci ze sedmiček zahájili výuku na výukové sjezdovce a prvňáčci na páse, první den se nesl ve znamení seznámení se s lyžemi. Žáci s velkou snahou bojovali a již po prvním dni jsme viděli pokroky.

Hned druhý den si i úplní začátečníci z prvních tříd vyzkoušeli jízdu na vleku,

i když první jízda byla plna nejistoty, celé to zvládli na jedničku a s nadšením pokračovali ve vysokém pracovním tempu dále.  Po tomto dnu jsme mohli říct, že máme velmi pracovité žáky, kteří se snaží překonat sami sebe.

I během třetího dne nám svítilo sluníčko a neopouštěla nás dobrá nálada. Žáci byli odhodláni pracovat na sobě a viděli jsme nadšení, jaké měli ze svých pokroků. Jezdili jsme na vleku jednu jízdu za druhou.

Čtvrtý den jsme pilovali lyžařský styl a odstraňovali chyby. Počasí nám už tolik nepřálo, ale to nevadilo. V závěru kurzu jsme od školy vyjížděli v lijáku, během závod v obřím slalomu jsme měli sněhovou vánici a při odjezdu na nás vykukovalo sluníčko, které se s námi loučilo.

V pátek proběhl závod v obřím slalomu, kterého se zúčastnili i úplni začátečníci. Během závodu si poměřili síly prvňáčci i sedmáci. Blahopřejeme všem za výkony.

Velmi chválíme naše prvňáčky a zjistili jsme, že máme lyžařsky nadané žáčky. Také chválíme naše sedmáky, za vzorné chování a pohodový průběh celého kurzu.

Závod v obřím slalomu

Výsledky 1. tříd: