menu
TOPlist

Lyžařský kurz 1. a 7. tříd

 

Předprázdninový týden se nesl v duchu lyžařského kurzu pro 1. a 7. třídy.

 

Dorazili jsme za krásného počasí do ski areálu Kyčerka ve Velkých Karlovicích, kde byly výborné lyžařské podmínky. Tento areál nám nabízel zázemí pro úplné začátečníky i výborné lyžaře.

Po prvním rozřazení do družstev se žáci vrhli do práce se svými instruktory: pan ředitel a jeho syn Ondra, pan učitel Helis, paní učitelka Nohálová, pan František Juřica, paní učitelky Zlámalová a  Grulíková

 

Někteří od prvního dne sjížděli červenou sjezdovku s pomou a modrou sjezdovku s kotvou. Úplní začátečníci ze sedmiček zahájili výuku na výukové sjezdovce a prvňáčci na páse, první den se nesl ve znamení seznámení se s lyžemi. Žáci s velkou snahou bojovali a již po prvním dni jsme viděli pokroky.

Hned druhý den si i úplní začátečníci z prvních tříd vyzkoušeli jízdu na vleku,    

i když první jízda byla plna nejistoty, celé to zvládli na jedničku a s nadšením pokračovali ve vysokém pracovním tempu dále.  Po tomto dnu jsme mohli říct, že máme velmi pracovité žáky, kteří se snaží překonat sami sebe.

 

I během třetího dne nám svítilo sluníčko a neopouštěla nás dobrá nálada. Žáci byli odhodláni pracovat na sobě a viděli jsme nadšení, jaké měli ze svých pokroků. Jezdili jsme na vleku jednu jízdu za druhou.

Čtvrtý den jsme pilovali lyžařský styl a odstraňovali chyby. Počasí nám už tolik nepřálo, ale to nevadilo. V závěru kurzu jsme od školy vyjížděli v lijáku, během závod v obřím slalomu jsme měli sněhovou vánici a při odjezdu na nás vykukovalo sluníčko, které se s námi loučilo.

 

V pátek proběhl závod v obřím slalomu, kterého se zúčastnili i úplni začátečníci. Během závodu si poměřili síly prvňáčci i sedmáci. Blahopřejeme všem za výkony. 

 

Velmi chválíme naše prvňáčky a zjistili jsme, že máme lyžařsky nadané žáčky. Také chválíme naše sedmáky, za vzorné chování a pohodový průběh celého kurzu.

 

Závod v obřím slalomu

 

Výsledky 1. tříd:

 

1. místo Viktorie Veselá

2. místo Markéta Stradějová

3. místo Aneta Štěpánková

 

1. místo Tomáš Babica

2. místo Kristián Babica

3. místo Pavel Václavík

 

Výsledky 7. tříd

 

1. místo Tereza Šutová

2. místo Sabina Leskovjanová

3. místo Petra Matějová

 

1. místo Michal Staněk

2. místo Lukáš Galetka

3. místo  Petr Koňařík

 

 

 

 

 

Autor: Radka Grulíková, 04.03.2019