Koncert školní kapely The Karton

V únoru letošního roku vznikla v Základní škole Hovězí pod vedením paní učitelky hudební výchovy Mgr. Jarmily Kalusové školní hudební kapela pod názvem The Karton. Počet členů se postupně rozrostl na čtrnáct, hraje se na bicí, africké bubny, elektrickou a akustickou kytaru, klavír a v některých skladbách i na housle.  Repertoár tvoří známé české i anglické písně.

Hodiny zkoušení, tvrdé práce, trpělivosti a nadšení se vyplatily, nejednou se zkoušky protáhly do pozdních večerních hodin. Ale výsledek stál zato!

První vystoupení pro žáky základní školy se uskutečnilo v červnu. Ohlas byl tak veliký,  že se zrodila myšlenka prezentovat se svými výkony i na veřejnosti. Na propagaci se podíleli jak žáci šestých tříd zhotovením pozvánek, tak deváté ročníky výrobou vkusných plakátů, jež byly rozmístěny po škole i po obci. Koncert pro veřejnost proběhl 6.11.2015 v odpoledních hodinách v tělocvičně základní školy.

Hudební scénu si vkusně připravili sami „kartoňáci“, o profesionální ozvučení se postaral pan Martin Václavík, nechyběly ani světelné efekty. Celou akci slovem provázela paní učitelka Kalusová.

Milým překvapení byla hojná účast rodičů, učitelů, současných i bývalých žáků, jež společně přišli mladou kapelu podpořit.

Po zaznění prvních akordů opadla počáteční tréma a všichni se s elánem a nadšením pustili do svých výkonů. Dojemný a procítěný sólový zpěv Kristýny Venglářové  chytil za srdce snad každého,  dokonce ukápla i nejedna slzička. Mnozí neskrývali své velké překvapení z téměř profesionálního vystoupení žáků a rodiče mohli být na své potomky náležitě pyšní.

Během vystoupení vládla příjemná atmosféra, účinkující byli zaslouženě odměňováni dlouhým potleskem.

Koncert se opravdu vydařil, byl to nezapomenutelný zážitek!

Velké poděkování patří paní učitelce Kalusové, bez jejíž velké obětavosti by kapela nevznikla, dále všem účinkujícím a jejich rodičům za podporu a pochopení. Jen tak dál!

Těšíme se na další koncert.

fotky jsou ve fotogalerii

Autor: Mgr. Jarmila Trlicová, 24.11.2015