menu
TOPlist

Fantastického úspěchu dosáhli naši florbalisté v dlouhodobé soutěži II. florbalové žákovské ligy. V tomto školním roce zkušený a kvalitní kádr našich hochů zúročil několikaletou přípravu z florbalového kroužku. Celá liga, v níž startovalo 8 týmů se hrála prostřednictvím čtyř turnajů, ve kterých na sebe narazila všechna družstva dvakrát. Ve 14 utkáních naši chlapci nebrali všechny tři body za vítězství pouze ve čtyřech případech a celkem bez problémů zaslouženě zvítězili s 34 body. O 4 body za nimi bylo družstvo z Horní Lidče a třetí příčku nakonec vybojoval celek z Valašské Polanky.

Vítězství ve II. lize automaticky neznamenalo postup do I. ligy, ale napřed se naši kluci museli v baráži utkat ještě s posledním celkem z I. ligy, kterým byl Vsetín Sychrov. V baráži, která se hrála na dvě utkání Hověžané v celkem exhibičním rytmu smetli Sychrováky 5 : 0 a 6 : 3 a dokonali započaté dílo.

Kromě prvenství ve II. lize posbírali naši ještě další ocenění. Nejproduktivnějším hráčem v kanadském bodování byl vyhlášen kanonýr Ondra Mikeš a nejlepším brankářem Pavel Orság, který za celý turnaj obdržel nejméně branek.

Za příkladnou reprezentaci naší školy děkuji všem hráčům. Jmenovitě to jsou: Pavel Orság, Ondřej Mikeš, Adam Šimara, Tomáš Pokorný, Štěpán Fojtů, Lukas Buriánek, Daniel Januš a Lukáš Ptáček.

Autor: Jiří Pokorný, 26.04.2016