Finále školní ligy miniházené

Dne 23.5.2017 proběhlo finále školní ligy miniházené v nově zrekonstruované hale Na Lapači ve Vsetíně.

Na turnaj jsme vyjížděli brzy ráno. Naším cílem bylo v turnaji zvítězit a zúročit tak naše celoroční tréninkové snažení. Po příjezdu do haly jsme se přemístili do šatny, kde jsme si oblékli dresy. Čekala nás rozcvička. A pak už nám nic nestálo v cestě, „vyrazit“ na soupeře.

Turnaje se zúčastnilo 6 škol - ZŠ Vsetín Ohrada,  ZŠ Vsetín Sychrov, ZŠ Vsetín Integra , ZŠ Vsetín Rokytnice , ZŠ Huslenky , ZŠ Hovězí.

Naši školu reprezentovaly tyto dívky: Nela Hnátková  - 3.třída, Markéta Alková a Eliška Hájková - obě ze 4. třídy,Petra Matějová, Daniela Matějová, Tereza Dvořáčková, Veronika Žlebková, Andrea Surovčáková, Gabriela Leskovjanová, Sabina Leskovjanová– všechny z 5. třídy.

Kluci nastoupili ve složení: Tomáš Filák a Hynek Videcký– oba ze 3. třídy, Dominik Kopřiva a David Hurtík – oba ze 4. třídy, Michal Staněk , Tomáš Helis , Vojtěch Mikeš , Josef Maňák a Petr Koňařík– všichni z 5.třídy.

První zápas jsme hrály my (dívky) se ZŠ Huslenky, která byla pro nás opravdu těžkým soupeřem. Možná, že jsme soupeře podcenily, možná chybělo větší nasazení, štěstí, srdíčko, o tom všem již můžeme jen přemýšlet. Prohrály jsme jen velmi těsně 5:4, což nakonec rozhodlo o našem 2. místě. Mrzelo nás to, protože kdybychom remizovaly, 1. místo a pohár by byl náš. Jeden jediný bod nás dělil od vítězství. Nezbývá než říct: „ Škoda“.

Do dalších zápasů jsme již nastoupily jako úplně jiné družstvo. Bojovaly jsme o každý míč, bylo nás všude plno a náš výkon se podstatně zlepšil. Válcovaly jsme jednoho soupeře za druhým. Vyvarovaly jsme se zbytečných chyb a kráčely k zisku 2. místa, které nám už nikdo nemohl vzít. Myslím si, že jsme si ho oprávněně zasloužily, protože jsme hrály jako „o život“. Všechny jsme byly vyčerpané, ale šťastné. Dokázaly jsme to!

Také kluci hráli s velkým nasazením a vybojovali krásné 3. místo.

Co dodat na závěr? Velké díky patří především paní učitelce H. Trlicové, která s námi prožívala tyto strhující  infarktové bitvy, krásné okamžiky vyhraných zápasů a pravidelně nás připravovala na tento turnaj. Paní učitelko: „ MOC DĚKUJEME“.

Napsala Daniela Matějová, 5. třída

Autor: Věra Ilichmanová, 30.05.2017