menu
TOPlist

V pátek 22. 3. 2018 se třídy 6. A a 6. B vydaly na Vsetín vlakem, kde měly domluvenou exkurzi u Hasičského záchranného sboru Vsetín.  Hned na začátku prohlídky ale část hasičů odjela k zásahu, takže děti přímo viděly alarm a sledný rychlý odjezd hasičského auta do dvou minut.  Exkurze zahrnovala prohlídku celé zbrojnice, operačního systému, vysvětlení hasičského oděvu, techniky, aut a následných dotazů, které nebraly konce a milý pan hasič povyprávěl snad všechny úsměvné historky z terénu. 

 

 

Po posilnění jsme se vydali na další program do Vsetínské nemocnice, kde nás již čekala příjemná paní, která pro nás připravila celý další program. Nejdříve nás čekalo oddělení ARO, kde děti strávily nejvíce času. Pokoušeli jsme se resuscitovat – tzn. na figuríně jsme prováděli nepřímou masáž srdce, dýchání ambuvakem, sami na sobě měřeli tlak, poslouchali fonendoskopem. 

 

Poznali jsme záchranný batoh jak pro dospělé, tak pro miminka a snažili jsme se s některým z nich ujít pár desítek metrů. 

Na dalším oddělení jsme se snažili rehabilitovat, potom jsme se správně učili umývat ruce a dívky se následně dozvěděly vše o transfúzi krve  dárcovství krve.

 

 

Poslední oddělení bylo radiodiagnostické a potom již hurá domů. Žáci odcházeli s mnoha zážitky a navíc sestřička na ARU slíbila pěti nejlepším děvčatům práci na jejich oddělení. 

      U hasičů

    Na ARU resuscitování

   Rehabilitace

  Rehabilitace

   Na transfúzní stanici

  Na radiodiagnostickém oddělení

 

Autor: Jarmila Kalusová, 24.06.2018