menu
TOPlist

V letošním školním roce mohli žáci 5. - 9. ročníku navštívit dvakrát zájezdové divadelním představení. 2. října jsme vyrazili autobusem na muzikálové představení  Národního divadla moravskoslezského v Ostravě  s názvem Kytice. Jednalo se nastudování vybraných balad od K. J. Erbena - Kytice, Vrba, Vodník, Zlatý kolovrat a Svatební košile. Hudební, taneční a činoherní ztvárnění těchto balad se žákům velice líbilo a byli překvapení "lehkostí" operního zpěvu představitelky Mateřídoušky Patricie Janečkové. 

 

Podruhé jsme s žáky vyrazili 4. května na muzikál Malované na sklenastudování stského divadla ve Zlíně. 

Bohužel při příjezdu jsme byli nemile překvapeni změnou představení. Hlavní hrdina se zranil a nemohl vystoupit na náročném muzikálovém čísle. Jako náhradu jsme shlédli veselohru Charleyova teta. I když jsme byli na začátku zklamáni změnou, žáci naopak vycházeli z divadla naprosto vyčerpaní smíchem s vtipnými poznámkami z představení. Anglický humor přenesený do dnešní doby mládeže měl obrovský úspěch. Mnozí z žáků už plánovali, že na edstavení půjdou i s rodiči ještě jednou. 

 

Určitě i příští školní rok si budou moci  žáci opět vychutnat další divadelní představení, která nám městská divadla nabídnou.

Autor: Jarmila Kalusová, 14.05.2016