menu
TOPlist

V rámci spolupráce 1. a 2 stupně si třída 9. A připravila pro 4. třídu hodinu zaměřenou na globální problémy lidstva. Děti byly rozděleny do čtyř skupin a postupně procházely skupinkami deváťáků, kteří měli svá témata pro ně připravena.  

 

Magda Chrástecká spolu s Adélou Hrbáčkovou provedla děti tématem hladu, bídy a nedostatku vody na zeměkouli. Podařilo se jim velmi emotivně děti dostat mezi příběhy strádajících dětí na zeměkouli, ukazovaly na mapě, kde jsou největší problémy s pitnou vodou a nabídly také možnost takovým dětem pomoci. 

 

Druhá skupinka dívek si připravila téma globálního oteplování, ozonové díry a problém odpadů. Děti zajímalo, jak dlouho se rozkládají některé odpady, které produkují i ony samy a Ivana Kolínková ochotně odpovídala, jak s odpady nakládat. 

 

Jedna skupinka kluků poučila čtvrťáky o nebezpečí terorismu a zneužití islámu. Rostislav Bedřich jim pustil i zvukovou ukázku hudby, typickou pro islamisty. Josef Škarpa zase ukazoval obrázky zahalených muslimek a vyprávěl o nedávném teroristickém útoku v Londýně. 

 

Poslední skupinka v čele se Štěpánem Fojtů vysvětlovala přírodní katastrofy, takže se děti ptaly na požáry, tsunami, tornáda, záplavy a kluci přidávali i zábavné historky ze života hasičů. 

 

Třída 9. A touto hodinou dokázala, že má velice schopné jedince najít a vysvětlit vhodně spoustu informací mladším dětem, a někteří tak získali (hlavně kluci) první pedagogické zkušenosti. 

 

Já chválím celou 9. A! Fotografie budou v brzké době umístěny ve fotogalerii. 

Autor: Jarmila Kalusová, 29.03.2017