Letošní dětský den jsme na naší škole oslavili v rámci prvního stupně divadelním představením a posezením u Jančíků. Na druhém stupni byl pod vedením paní učitelky Flekové zorganizován projektový den, kterého se zúčastnili žáci 6.- 8. ročníků. Dobrovolníci z řad žáků si připravili pro své spolužáky spoustu zajímavých aktivit, her, znalostních i dovednostních úkolů. V tento den si v rámci čtyř soutěžních kol vyzkoušely skupinky žáků všechny úkoly a jejich snaha byla vždy organizátory ohodnocena. Ze 16 soutěžních skupin získaly nejvíce bodů žákyně 6.A – Eliška Jakubkovičová, Adéla Čížová a Simona Donátová. Na druhém místě se umístili žákyně 7. ročníku – Sandra Holubová, Lucie Buriánková, Tereza Trtíková a Ivana Tkadlecová. Třetí místo obsadili žáci 7. ročníku - Roman Táborský, Jiří Novosad, František Spurný, Jan Sniegoň, Tomáš Koňařík a Filip Hájek.

Celý den se žáci, ať z řad organizátorů či soutěžících, dobře bavili, vyzkoušeli si spoustu zajímavých aktivit, dovedností a her a ověřili si své znalosti z různých předmětů jinou formou.

Závěrem bych ráda poděkovala všem žákům - organizátorům, kteří ve svém volném čase vymýšleli a vyráběli zajímavé úkoly a celý den se pečlivě věnovali soutěžícím.

Autor: Alena Fleková, 02.06.2016