Ve středu 16. října se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili Technického jarmarku na Vsetíně. Navštívili firmu Hirschmann, která se zabývá výrobou autodílů. Žáci si prohlédli nově postavenou budovu a v zasedací síni zhlédli prezentaci o celé této firmě. Navíc je čekalo překvapení v podobě robota Pepper, se kterým mohli žáci promluvit anglicky a také sdílet i společné emoce. Žáci si prošli i druhou budovu samotné výroby firmy Hirschmann.

Potom je čekala prezentace v druhé firmě - HB Delta. I v této firmě se žáci podívali na samotnou výrobu plechů na střechy, jíž se firma zabývá. Mnohé si ve výrobě mohli i vyzkoušet - na plech cokoliv napsat, ohývat ho, vyřezat a vyrobit si jednoduchou píšťalku z plechu. Žáci v obou firmách obdrželi propagační materiály firem.

Možnost vidět moderní technologie, výrobní program, vybavení provozu, ale i firemní kulturu a péči o zaměstnance může významně ovlivnit rozhodování dětí o budoucím povolání či zaměstnání.

Poděkování patří paní učitelce Radce Jaroškové, která se postarala o zapojení do tohoto projektu a zajištění dopravy.

Autor: Jarmila Kalusová, 20.10.2019