Letošní charitativní sbírka Bílá pastelka, která proběhla na naší škole 16.října 2019 opět podpořila zrakově znevýhodněné občany hezkou částkou. V naší škole se vybralo do kasičky SONS, kterou měly na starosti žákyně 7. třídy Markéta Alková a Eliška Hájková,  5.217,-Kč, což je o 1.922,-Kč více než v loňském roce. Všem rodičům, žákům a zaměstnancům školy děkujeme jménem Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR.

Připojuji poděkování, které bylo uveřejněno ve zpravodaji Oblastní pobočky SONS Vsetín

Poděkování sponzorům a poskytovatelům dotací za finanční pomoc v oblastech:

Město Valašské Meziříčí -  odborné sociální poradenství, sociálně aktivizační služby, kultura a volnočasové aktivity.

Město Vsetín - odborné sociální poradenství a sociálně aktivizační služby, kultura.

Město Rožnov pod Radhoštěm – odborné sociální poradenství, sociálně aktivizační služby a kultura.

Zlínský kraj – sociální a kulturní fond.

Sponzorské dary obcí a měst:

Obce - Mikroregion Valašskomeziříčsko–Kelečsko, Lešná, Střítež nad Bečvou, Branky na Moravě.

Sponzorům za finanční dary:

Austin Detonator s.r.o., PWO a.s., On Semiconductor Czech Republik, s.r.o., ROBE lighting s. r. o., CS Cabot spol. s r.o., Glass Service, a. s., Vitar, s.r.o Zlín,

Sponzorům za věcné dary:

Cukrárna U Saliho, Harymal Lešná, Masna Krásno a.s., Váhala a spol. s r.o., Kompakt VM s.r.o., Řeznictví a uzenářství Jan Černocký, Rodinný minipivovar Valášek Vsetín, Krasspol a.s., OPOP spol. s. r. o., Tesco Valašské Meziříčí COOP Vsetín, Restaurace Domu kultury – Klára a David Holečkovi a další drobní dárci.

Poděkování patří rovněž Střední odborné škole Josefa Sousedíka Vsetín, děkujeme za pomoc při našich akcích, kdy studenti zajistili kadeřnické služby a připravili pro členy SONS sladké občerstvení na vánoční posezení.

Děkujeme studentům, pedagogům Gymnázia Vsetín a Valašské Meziříčí, Střední průmyslové škole strojnické Vsetín a SOU Josefa Sousedíka Vsetín. Základním školám Hovězí, Zděchov, Branky na Moravě a Vsetín Luh za aktivní dobrovolnickou činnost při naší sbírce Bílá pastelka.

Zvláštní poděkování patří registrovaným i neregistrovaným dobrovolníkům a průvodcům, bez jejichž pomoci bychom nemohli naše aktivity zajišťovat.

Zároveň se budeme těšit z další milé spolupráce a jakékoliv pomoci, která je pro nás velmi potřebná. Rovněž rádi přivítáme mezi nás i nové dobrovolníky, kteří se mohou registrovat u koordinátorky dobrovolníků paní Ludmily Pavelkové, tel. 777 498 708.

Přejeme Vám v roce 2020 samou pohodu a hlavně zdraví!

Autor: Věra Ilichmanová, 06.01.2020