Koncem dubna proběhla na naší škole v rámci Minimálního preventivního programu beseda Policie ČR se žáky 8. a 9. tříd na téma Drogy a jejich zneužívání. Setkání zaštiťoval Bc. Vladislav Malcharczik tiskový mluvčí Územního  odboru Vsetín. Samotnou besedu vedli dva zkušení profesionálové na již zmiňované téma, kteří pracují ve Zlíně. Zároveň to jsou cvičitelé služebních psů pro hledání drog, výbušnin a zadržování pachatelů. Přednáška byla rozdělena na teoretickou část, ve které policisté popsali žákům jednotlivé druhy drog jejich účinky a hlavně nežádoucí dopad na lidské zdraví. Poté uvedli několik odstrašujících příkladů z praxe. V praktické části předvedli žákům práci se psy. Vycvičená fenka německého ovčáka po chvilce bez váhání označila místo, kde byl schován balíček s nebezpečným obsahem. Na dalších mladších psech byl předveden každodenní výcvik. Akce naše žáky velmi zaujala a věřím, že i dostatečně odstrašila od experimentování s drogami.  Poděkování patří členům Policie ČR za profesionální provedení besedy.

Autor: Jiří Pokorný, 09.05.2018