menu
TOPlist

Aktuality školního roku 2010/2011

 

 

Na skok v Londýně

Pátek 24 červen 2011 - 11:35:42

 

Tento rok naše škola uskutečnila už po páté studijní pobyt žáků v Anglii.
Jelo nás 19 žáků a 3 učitelé. Cesta přes Německo, Belgii a Francii se nám zdála nekonečná, ale časně ráno 25.5. jsme vystoupili v Londýně na břehu Temže z autobusu. První náš pohled přitáhlo obří ruské kolo-Londýnské oko, z něhož jsme později pozorovali rušné londýnské ulice pod námi.Nebývalý rozruch v ulicích způsobila návštěva Baraca Obamy v Buckinghamském paláci a my jsme na každém kroku mohli vidět londýnské "bobíky" v akci.Bohužel jsme amerického prezidenta ani britskou královnu nezahlédli. Zato jsme navštívili místa, která známe z fotek, filmů a vyprávění, ochutnali na chvíli život velkoměsta a večer jsme se ubytovali v dočasných rodinách.
Prvotní obavy z dorozumění při večeři již opadly, a tak jsme unaveni padli do postelí.
Další dva dny jsme opouštěli ráno Londýn a zaskočili do hrabství Kent a Sussex. Nejvíc se nám líbilo na křídových útesech, odkud si každý dovezl kousek na památku. Někteří si namočili nohy ve studeném Britském kanálu, ochutnali typické "fish and chips" a všichni nakoupili dárky v "jednolibrovém obchodě".
Na doverském hradě nás málem odfoukl vítr, před kterým jsme se schovali do krytu z 2. světové války a v temných podzemních chodbách jsme mohli zažít atmosféru tohoto místa.
Poslední den našeho pobytu jsme strávili opět v Londýně. V sobotních ranních hodinách jsme všude naráželi na fanoušky Manchesteru a Barcelony, kteří se chystali na večerní fotbalový zápas. Svezli jsme se metrem, double-deckerem i vláčkem, který řídí počítač. V Britském muzeu jsme proběhli oddíl Egypta a už jsme museli spěchat do Greenwiche, kde jsme se všichni vyfotili na nultém poledníku. Kdy se vám poštěstí stát jednou nohou na východní a druhou na západní polokouli? V podvečer jsme si uchození a unavení rádi sedli do autobusu a vydali se zpátky domů, obohaceni novými zážitky, zkušenostmi a s dobrým pocitem, že jsme se zvládli domluvit jazykem, který se někdy neradi ve škole učíme.


účastníci zájezdu ze ZŠ Hovězí

 

Exkurze žáků 8. tříd

Pondělí 30 květen 2011 - 11:04:08

 

Ve středu 18.5.2011 se třídy 8.A a 8.B vydaly na školní výlet, který byl spojen s exkurzí ve Slováckých strojírnách v Uherském Brodě.
Prohlídka strojírenského provozu byla velmi zajímavá. Viděli jsme práci na nejnovějších CNC strojích.
Součástí exkurze byla i návštěva Centra pro výuku hi-technologií při SPŠ Uherský Brod.
Je to unikátní místo, v němž se střetávají nejnovější poznatky z firemní praxe, vědy a výzkumu. Toto centrum je svým obsahem zaměřeno na podporu technického vzdělávání ve strojírenských a elektrotechnických oborech a v problematice zelených technologií.
Žákům SPŠ Uherský Brod jsou k dispozici moderní výukové prostory, vzdělávací programy,
různé prezentace, exkurze a studijní stáže.
Velmi zajímavý byl 3D prostorový scanner, tiskárna umožňující prostorový 3D tisk prototypů a modelů skutečných výrobků.
V učebně s 3D projekcí jsme měli možnost vidět výukové filmy z oboru biologie, chemie,
fyziky a zeměpisu.
Seznámili jsme se také se zapojením termických a fotovoltaických systémů, tepelným čerpadlem pracujícím na principu vzduch - voda i s moderní elektroinstalací budov.
Další naší zastávkou bylo lázeňské město Luhačovice. Ochutnali jsme vincentku i lázeňské oplatky.
Poslední naše návštěva byla ve Zlíně, v Muzeu Tomáše Bati. Tady jsme se podívali na staré ukázky reklam, úžasně krásné boty, ale i úžasně směšnou obří obuv.
Odtud jsme směřovali do zlínské "21", kde se nachází Baťova pojízdná kancelář. Výtahem jsme vyjeli do 16. poschodí na terasu, odkud je krásný výhled na celé město Zlín.
Tímto byl náš školní výlet zakončen a nadšeně jsme se ubírali k domovu.

žáci 8. tříd, zpracovala p.uč. Kocurková

 

EU peníze školám - zapojení školy do projektu

Úterý 10 květen 2011 - 11:41:06

 

 

Krajské kolo volejbalu hochů

Pátek 06 květen 2011 - 13:43:07

 

Již v minulosti avizovaný postup do krajského kola v Bojkovicích pro nás znamenal velkou neznámou.Protože to bylo poprvé, co jsme se účastnili takové velké volejbalové akce, nikdo netušil na jaké úrovni budou zápasy probíhat.V jeden den se zároveň konalo krajské kolo hochů i dívek, přičemž z našeho okresu reprezentovalo kategorii dívek družstvo z Gymnázia Rožnova p. R.Po příjezdu do Bojkovic na nás udělala příjemný dojem krásná hala, kde byly nachystané tři volejbalové kurty.Tři družstva hochů se vzájemně utkala na jednom kurtu a kromě nás to byla družstva místních Bojkovic a ZŠ Zlín.První zápas jsme nastoupili k prvnímu setu a po nervozním úvodu jsme nestačili zatáhnout za brzdu - výsledek 13:25 pro Bojkovice.Druhý set jsme odehráli už daleko uvolněněji a začalo se dařit i na síti, zejména Michalovi Mikušovi a Ondrovi Pokornému.Bohužel jsme krásný stav, kdy jsme vyhrávali 19:17 i po dvou timeoutech pustili a prohráli 20:25.Můžeme si aspoň říct,že jsme potrápili favorita.Ve druhém zápase jsme proti Zlínu nedokázali navázat na tuto hru, přestože se konečně rozehrál kapitán David Kašpar(při smeči do deblového pole to jen zahučelo v hledišti) a po setech 18:25 (Zlín nedal asi deset podání) a 15:25 jsme prohráli bez výhry jediného setu.V posledním utkání Bojkovice porazily Zlín 2:0 na sety a postupují tak do kvalifikace do republikového kola.
I přesto lze říci, že naši hráči do hry dali všechno a 3.místo v Krajském kole je obrovský úspěch pro naši školu.Do budoucna si jen můžeme přát, aby o tento krásný sport na naší škole nevyhasl zájem a žáků, kteří se účastní nejen místních volejbalových turnajů, přibývalo.

 

 

 

Další sportování, úspěch ve vybíjené

Pátek 08 duben 2011 - 09:57:16

Ve středu se konaly hned dvě sportovní soutěže, v Karolince soutěž ve vybíjené, takzvaná otevřená, kde můžou společně nastoupit děvčata i chlapci.Družstvo naší školy, vedené p.uč. Jakubkovičem, vybojovalo cenný postup do okresního kola a potvrdilo tak úspěšné umisťování našich žáků v letošním roce.Na Hovězí se pak hrál basketbal, kde za účasti pěti týmů družstvo chlapců ZŠ Hovězí vybojovalo předposlední místo a o posledních třech rozhodovalo skore.

Pořadí basketbal hoši:

1.Velké Karlovice, 8bodů
2.Karolinka, 6b
3.Nový Hrozenkov, 2b
4.Hovězí, 2b
5.Halenkov, 2b

 

 

Recitační soutěž

Úterý 05 duben 2011 - 12:49:43

 

Dne 24.3. se na našíškole uskutečnila recitační soutěž žáků 1.stupně.Z každého ročníku byli vybráni 4 nejlepší recitátoři, kteří měli připravenou pěknou báseň.Soutěžilo se ve 3 kategoriích:
1. kategorie - žáci 1.třídy
2.kategorie - žáci 2. a 3. třídy
3.kategorie - žáci 4. a 5. třídy
K pobavení publika byly např.texty:
Tři popelnice, Ušaté torpédo, Teta velryba a další.
V porotě zasedly paní učitelky: Smýkalová, Trlicová, Valchařová a Novosadová.Soutěží provázela p.uč. Zlámalová.Za kategorii prvňáčků recitoval Valda Durmon, Eliška Jakubkovičová a Zuzka Alková.Ve 2.kategorii nejlépe uspěl Tomáš Donát z 3.A s básní o jaru.Za žáky 3. kategorie pomyslné zlato získala Iveta Horká ze 4.třídy.I přes velkou počáteční nervozitu podali všichni soutěžící skvělé výkony.Ti nejlepší byli odměněni krásným diplomem a drobnými cenami.Dík patří také panu učiteli Jakubkovičovi, který soutěž doprovázel zpěvěm a skvělému publiku.

napali: Tomáš Donát a Romana Kohoutková ze 3.A

 

 

Úspěchy volejbalistů ZŠ Hovězí

Pátek 01 duben 2011 - 14:14:15

 

Největšího úspěchu dosáhli hoši v okresním kole konaném ve středu v naší hale a postarali se o historický postup do Krajského kola volejbalu v Bojkovicích. Okresního kola se zúčastnilo šest družstev a žáci Hovězské základní školy neprohráli ani jediný set.Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety do dvaceti, třetí rozhodující set se hrál do patnácti.Náš tým se opíral zejména o nejzkušenějšího hráče - smečaře Davida Kašpara, kterému neméně úspěšně na smeči sekundoval Ondřej Pokorný.O nahrávku se pak starali Dominik Kašpar s Radimem Babicou a tým doplnili Michal Mikuš, David Chrástecký, Ondřej Baletka a Vlastimil Hrbáček.Kluci ukázali, že dokážou hrát týmovou hru a vzájemně se zajišťovali při nezdaru jednoho či druhého, čímž si naprosto zaslouženě řekli o postup do Bojkovic, kde je místní ZŠ baštou pro mladé volejbalové talenty Zlínského kraje.
více na ZŠ Bojkovice


Zápasy:
Hovězí - Horní Bečva 2:0 (20:9, 20:8)
Hovězí - Vidče 2:0 (20:6, 20:14)
Hovězí - Ohrada 2:0 (20:12, 20:9)
Hovězí - Křižná 2:0 (20:9, 20:9)
Hovězí - Francova Lhota 2:0 (20:14, 20:2)

Konečné pořadí:
1.ZŠ Hovězí, 10b
2.ZŠ Křižná, 8b
3.ZŠ Horní Bečva, 6b
4.ZŠ Vidče, 4b
5.ZŠ Ohrada, 2b
6.ZŠ Francova Lhota, 0b


Dívčí družstvo zaznamenalo úspěch postupem do okresního kola a další ambice si splní až napřesrok(můžeme v to alespoň doufat).V okresním kole ve Valašském Meziříčí se sešlo stejně jako na Hovězí 6 družstev, ale protože byla k dispozici jen jedna tělocvična, tak se družstva rozdělila do dvou skupin.V naší skupině byla ještě družstva ZŠ Ohrada a ZŠ Rokytnice.
Obě tato utkání jsme nezvládli a prohráli 2:0.Za neúspěch je zodpovědná hlavně paní prodavačka v místním Albertu, která nám nedovolila na půdě této samoobsluhy rozebrat taktické úkoly.

 

 

Volejbal

Pondělí 28 březen 2011 - 11:32:47

 

Minulý čtvrtek se žáci naší školy účastnili okrskového kola volejbalu.Pro kluky nebyl problém jednoznačně přehrát 3:0 na sety (25:9, 25:17, 25:10) jediné soupeře z Velkých Karlovic, kteří se ale snažili alespoň o čestný set.Málem se jim to povedlo ve druhém setu, kdy laxností našich hráčů docházelo k mnoha nepřesnostem, kterou si nemůžeme v okresním kole, pořádaném ve středu na naší škole, dovolit.Tři družstva dívek si vyzkoušela původně domluvenou hru na dva vítězné sety, ale po výhře Karlovic i Hovězí nad Halenkovem jsme se domluvili s paní učitelkou z V.Karlovic na hře na tři vítězné sety.Mimochodem z V.Karlovic tímto dojela družstva na volejbal po mnoha letech absence a rozhodně se neztratila.

Pořadí:
1.Hovězí, 2:0 s Halenkovem, 3:1 s V.Karlovicemi
2.V.Karlovice, 2:0 s Halenkovem
3.Halenkov

postup do okresních kol:
dívky - čt. 31.3. Val.Meziříčí
hoši - st. 30.3. Hovězí

 

Klokan

Neděle 27 březen 2011 - 19:22:31

 

V pondělí uplynulého týdne se naše škola již tradičně zúčastnila matematické soutěže Klokan.
Níže jsou uvedeni nejúspěšnějsí řešitelé v jednotlivých kategoriích.
Zde se můžete podívat na průběh soutěže v okrese Vsetín.
Oficiální stránky soutěže pak najdete na adrese: http://www.matematickyklokan.net/info.php
Z ní uvedema aspoň krátké info o soutěži:
Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu sdružených v asociaci Klokan bez hranic, jejíž koordinační centrum je v Paříži. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci. Ministerstvem školství a mládeže ČR byl Matematický klokan zařazen mezi soutěže kategorie A – plně hrazené z prostředků MŠMT.

Výsledky na ZŠ Hovězí:

CVRČEK
jméno, třída, počet bodů
Radek Hromada, 2.A, 50 b
Filip Hájek, 2.A, 49 b
Jana Machalcová, 2.A, 46 b
Šimon Kovář , 3.B, 45 b
Ivana Kolínková, 3.B, 43 b

KLOKÁNEK
jméno, třída, počet bodů
Pavla Kučerová, 5.A, 91b
Jaromír Křupala, 5.B, 91 b
Markéta Kovářová, 5.B, 71 b
Marek Putala , 5.A, 69 b
Martina Světínská, 4.A, 68 b

BENJAMÍN
jméno, třída, počet bodů
Petr Mazáč, 7., 67 b
Petr Hrbáček , 7., 66 b
Radek Baránek, 6., 64 b
Václav Koňařík, 7., 59 b
Nikola Šťastná, 6., 58 b

KADET
jméno, třída, počet bodů
Tereza Václavíková, 9.A, 69 b
Vít Zvěřina, 9.A, 67 b
Kateřina Metelková, 8.B, 63 b
Tereza Kašparová, 8.A, 63 b
Tereza Kocourková, 8.B, 60 b

 

 

Pythagoriáda

Pondělí 21 únor 2011 - 11:49:57

 


Týden před prázdninymi se uskutečnila matematická soutěž Pythagoriáda 6. - 8. ročníků.Byl to její už 34.ročník.


Pravidla soutěže:
1. Účast v soutěži je dobrovolná, zúčastnit se může každý žák příslušného ročníku základní školy, resp. odpovídajícího ročníku víceletého gymnázia.
2. Soutěžící řeší 15 úloh. Na jejich vyřešení má 60 minut čistého času.
3. Za každou správně vyřešenou úlohu získá soutěžící 1 bod.
4. Úspěšným řešitelem školního kola je každý soutěžící, který získá 9 a více bodů.

Úspěšnými řešiteli naší školy jsou:


Karolína Kocurková, 6.B, 10 bodů
Petr Hrbáček, 7.B, 13 bodů
Kateřina Metelková, 8.B, 9 bodů
Kateřina Machů, 8.A, 10 bodů


Úspěšným řešitelům gratulujeme!

celkový počet řešitelů:
6.A,B - 16 žáků
7.A,B - 16 žáků
8.A,B - 18 žáků

 

ZŠ Hovězí v televizním pořadu " Věříš si ?"

Pondělí 13 prosinec 2010 - 18:09:34

 

Dnes na ČT 1 proběhlo kolo této soutěže, kde naši školu reprezentovala Gábina Mikešová.Bouřlivou kulisu jí udělali její spolužáci a podle slov pana režiséra se postarali o jednu z nejlepších atmosfér tohoto pořadu.Gábině tímto děkujeme za reprezentaci školy a i když nedosáhla na nejvyšší příčku musíme uznat, že do boje dala všechny síly a bojovala jako lev.Pro přehrání z archivu ČT klikněte na následující odkaz:
Gábina v akci


Soutěž pro odvážné kluky a holky. Nejen znalosti, dovednosti a fyzická kondice, ale taky schopnost ohodnotit sám sebe rozhodují v dynamické soutěži

Čtyři soutěžící, čtyři disciplíny a čtyři příležitosti, jak vyzrát nad soupeři a strhnout přízeň štěstěny na svou stranu - to je zábavně-naučná soutěž Věříš si? určená všem klukům a holkám, kteří se nebojí změřit své síly přímo před televizními kamerami. Pohotový úsudek, perfektní kondice či bezproblémový pohyb ve virtuální realitě ale k celkovému vítězství ještě zdaleka nemusí stačit. Od soutěžících totiž Věříš si? vyžaduje i dokonale promyšlenou strategii spojenou se schopností ohodnotit sebe sama v jednotlivých disciplínách prostřednictvím výše vsazených bodů. Kdo z nich zvládne náročné soutěžní úkoly a zároveň souboj s vlastním sebevědomím nejlépe?V napínavé hře nechybí ani oddechový čas v podobě rubriky "Seznamte se", která je ideální příležitostí pro děti a teenagery, aby se pochlubili svými zajímavými koníčky a zájmy.Moderuj e: Kamila Zetelová. Režie: Eugen Sokolovský ml.

zdroj: Archiv ČT

 

 

Florbal na Hovězí

Čtvrtek 09 prosinec 2010 - 10:11:08

 

Stejně jako naše florbalová reprezentace tak i naše škola v posledních dnech žila florbalem.
Uskutečnily se tu turnaje starších a mladších žáků Horního Vsacka.
Oba naše týmy se umístily na pěkných druhých místech.Starší žáci jen těsně, kdy první Karolinka postupovala do okresního kola jen díky většímu počtu vstřelených branek.

Starší žáci:

1. Karolinka, skore 9:4, 4bodů
2. Hovězí, 8:3, 4b
3.Halenkov, 7:6, 4b
4.Nový Hrozenkov, 1:12, 0b

Mladší žáci:

1.Halenkov, 6bodů, skore17:3
2.Hovězí , 4b, 10:6
3.Karolinka, 2b, 9:8
4.Nový Hrozenkov, 0b, 1:20

 

Návštěva planetária

Úterý 30 listopad 2010 - 11:38:51

 

Planetárium,Hornické muzeum Landek-
exkurze žáků 4. a 5. tříd v Ostravě


Dne 11.11.2010 navštívili naši žáci Planetárium Jana Palisy
v Ostravě, kde byl pro ně připraven vzdělávací pořad Uffova
dobrodružství.
V odpoledních hodinách sfárali do dolu Anselm,seznámili se
s náročnou prací důlních záchranářů v Hornickém muzeu Lan-
dek, které nabízí největší expozici důlního záchranářství na světě.
Závěr patřil přírodní památce ,kde byla v roce 1953 nalezena soška Landecké venuše.

Fotky jsou ve fotogalerii, stejně jako fotky z exkurzí Kostel a Janová.

Zpracovala p.uč. Vlasta Olšáková.

 

okresní kolo kopané

 

 

Minulý týden naše škola pořádala okresní kolo v kopané kategotie starších žáků.Po dvou remízách jsme nakonec obsadili nelichotivé třetí nepostupové místo ve skupině.

pořadí skupina A:
1. ZŠ Zubří, 4 body
2. ZŠ Velké Karlovice, 3b, skore 5:3
3. ZŠ Valašská Polanka, 3b skore 4:4
4. ZŠ Sychrov, 2b

pořadí skupina B:
1. ZŠ Masarykova, 6b
2. ZŠ Ohrada, 3b
3. ZŠ Hovězí, 2b skore 4:8
4. ZŠ Vidče, 1b

Semifinále:
1.A x 2.B Zubří x Ohrada 2:0
2.A x 1.B V.Karlovice x Masarykova 3:0

O třetí místo: Ohrada x Masarykova 4:1

Finále: V.Karlovice x Zubří 1:1 na penalty 6:5

Pořadí:
1.V. Karlovice
2.Zubří
3.Ohrada
4.Masarykova

Foto: Julius Ficek, Kateřina Sadílková

 

 

Okrskové kolo v sálové kopané - mladší žáci

Neděle 24 říjen 2010 - 07:37:43


Ve čtvrtek jsme byli svědky dalšího z pořadí turnajů, ve kterém se opět utkalo pět týmů Horního Vsacka.Hovězí nakonec obsadilo dobré třetí místo.

výsledky:

Hovězí - Halenkov 0:1
Hovězí - N.Hrozenkov 3:1
Hovězí - Karolinka 2:3
Hovězí - V.Karlovice 2:1

celkové pořadí:

1.Karolinka 7bodů
2.Halenkov 6b
3.Hovězí 4b
4.V.Karlovice 3b
5.N.Hrozenkov 0b

 

Okrskové kolo v sálové kopané - starší hoši

Úterý 19 říjen 2010 - 18:30:36

 

Dnes se v naší tělocvičně uskutečnil tradiční turnaj ve futsale.Za solidní účasti všech pěti škol Horního Vsacka se odehrály poměrně vyhecované zápasy, kdy vítězství díky lepšímu vzájemnému zápasu s námi brala ZŠ Velké Karlovice.


Naše sestava: Matyáš Marteček, Radim Babica, David Kašpar, Vlastimil Hrbáček,
Ondřej Baletka, Jaroslav Mikuš, Ondřej Pokorný


Výsledky zápasů:

Hovězí - Halenkov 3:1
branky: Pokorný, Baletka2

Hovězí - Karolinka 4:2
branky: Pokorný2, Baletka2

Hovězí - N.Hrozenkov 1:0
branka: Pokorný

Hovězí - V.Karlovice 0:1


Celkové pořadí:

1.Velké Karlovice, skore 7:5, 6b
2.Hovězí, 8:4, 6b
3.Karolinka, 10:6, 5b
4.Halenkov, 5:7, 3b
5.Nový Hrozenkov, 0:8, 0bProtože okresní kolo pořádá naše škola, postupují 2 první týmy, tj. Velké Karlovice a Hovězí.

Autor: Ondřej Šrámek, 29.08.2012